پیش بینی روند بازار سکه در 25 فروردین

علامت صعودی قیمت سکه/ طلا به بازار جان می‌دهد؟

کدخبر: 405448
اقتصادنیوز: قیمت سکه در بازار امروزچهارشنبه 25 فروردین برای رسیدن به 10 میلیون و 700 هزار تومان هدف گذاری شده است. دلیل روند قیمت سکه در پشت خط و افزایش قیمت طلا در بازار جهانی.

به گزارش اقتصادنیوز، در روزی که بازار سکه مرز قیمتی حساس را از دست داد در معاملات پشت خط ورق برگشت. بخشی از این اتفاق به اخبار سیاسی پیرامون بازار باز می گردد. اما برخی دیگر به عوامل اقتصادی اثر گذار بر بازار. اولین اتفاق در معاملات پشت خطی رخ داد.

سکه حباب

دیشب قیمت سکه در معاملات پشت خطی به بالای خط ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی بازگشت. این مهم ترین سیگنال صعودی به بازار سکه روز جاری است. به احتمال زیاد، معامله گران در صورتی که شاهد صعود قیمت دلار در روز چهارشنبه باشند، خریدهای بیشتری را صورت خواهند داد و قیمت را به سطوح بالاتر هدایت خواهند کرد. عامل دومی که در روز جاری می تواند به صعود سکه کمک کند، افزایش بهای طلا در بازارهای جهانی است. طلا دیروز به بالای محدوده هزار و ۷۴۰ دلاری رفت و در صورتی که امروز به بالای خط مهم هزار و ۷۵۰ دلاری برود، سیگنال صعودی مهمی به سکه بازان خواهد داد.

سکه حباب

رفت و برگشت قیمت ها در دامنه محدود

در روزهای اخیر، از یک سو قیمت سکه نوسانات زیادی را تجربه نکرده است  و از سوی دیگر، بیشتر به سوی اعداد پایین تر تمایل نشان داده است. چنین نشانه هایی به آن معنا هستند که وضع تقاضا در بازار سکه مناسب نیست. بازار در روزهای اخیر تنها به رشدهای مقطعی قناعت کرده است و حتی توان برگشت به محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی را نشان نداده است. با این حال، در پایان روز سه شنبه چنانکه اشاره شد نشانه هایی در بازار مشاهده شد که احتمال افزایش قیمت در روز چهارشنبه را بالا نشان می داد.

سکه پشت خطی2

حباب سکه کوچک شد

بعدازظهر دیروز، حباب سکه در محدوده ۱/۲ درصدی قرار گرفت. این در حالی بود که دو روز قبل،‌حباب سکه حدود ۳/۲ درصد بود. کاهش حباب سکه نیز نشان می دهد که میزان تقاضا در بازار تا حدی افت کرده و قیمت سکه به سمت طبیعی تر شدن حرکت کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما