حباب قیمت سکه زیاد شد

پیش‌بینی قیمت دلار از مسیر قیمت سکه

کدخبر: 409650
اقتصادنیوز: با وجود روند نزولی قیمت سکه در بازار اما برخی نشانه ها از بازگشت تقاضا به بازار سکه خبر می دهد. بازاری که می توان از آن قیمت دلار را حدس زد.

به گزارش اقتصادنیوز، اگر می خواهید روند قیمت دلار را حدس بزنید، به روند قیمت سکه دقت کنید. برخی از فعالان بازار سکه با اذعان به همین باور، عنوان می کردند که فلز گران بهای داخلی  در روز یک شنبه خیلی زود افت قیمت دلار را حدس زد. دیروز سکه به سرعت به کانال ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی رفت،‌ حال آنکه دلار در محدوده ۲۲ هزار و ۷۰۰ تومانی قرار داشت.

سکه حباب

روز یک شنبه حدود ۲ ساعت زمان برد که اسکناس آمریکایی گرفتار موج نزولی و حتی وارد کانال ۲۱ هزار تومانی شود. در واقع سکه زودتر از دلار کاهشی شد. با این حال،‌ نقطه قابل توجه این بود که پس از ریزش اسکناس آمریکایی، سکه افت قابل توجهی را تجربه نکرد و بیشتر در ثبات قیمتی به سر برد. از نگاه برخی فعالان این اتفاق به این معناست که سکه بازان انتظار افت بیشتر را برای قیمت دلار ندارند.

سکه پشت خطی2

حباب سکه زیاد شد

حباب قیمت سکه بعدازظهر یک شنبه به بالای محدوده ۳ درصدی رفت. ارزش ذاتی قیمت سکه در آن مقطع زمانی در حوالی ۹ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان بود و بیش از ۳۰۰ هزار تومان با قیمت بازار فاصله داشت. برخی فعالان باور داشتند، افزایش حباب سکه نشان می دهد که به تدریج بخشی از تقاضا به بازار بازگشته است و شماری از معامله گران تصور میکنند که قیمت به کف رسیده است. درکنار این، ریزش سنگین روزهای اخیر می تواند تردید برای فروش سکه را بالا برده باشد.

با  این حال، دسته ای از معامله گران نیز باور داشتند، سکه بازان تنها به دنبال آن بودند که کمی برای افت بیشتر قیمت نفس بگیرند. از نگاه آن ها زمانی که ارزش ذاتی سکه پایین است، به معنای آن است که بازار هم چنان ظرفیت افت بیشتر قیمت را داراست.

سکه حباب

 

تیتر یک
  • ۹۱ میلیارد تومان پول حقیقی وارد بورس شد

    در اولین هفته کاری مرداد ۱۴۰۰ میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام رشد ۴۵ درصدی داشت و ششمین هفته صعودی بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما