نظرسنجی جدید از روند قیمت اونس در هفته جاری

سد صعود قیمت طلا/ احتمال 77 درصدی افزایش قیمت طلا

کدخبر: 412404
اقتصادنیوز : با غلبه بر احساسات صعودی ، قیمت طلا می تواند به بالای 1850 دلار برسد.

به گزارش اقتصادنیوز، آخرین نظرسنجی طلای کیتکو نیوز نشان می دهد ، افزایش فشارهای تورمی و عدم اطمینان اقتصادی مجدد همچنان احساس قدرت صعودی را در بازار طلا در بین تحلیلگران بازار و سرمایه گذاران خرده فروشی ایجاد می کند.

این هفته نوسانات در بازار طلا افزایش یافت. هنوز ، تحلیلگران گفته اند که برای فلز گرانبها سطح 1850 دلار ، یک سطح فنی حیاتی است که می تواند موجب عقب نشینی قیمت ها از این سطح شود.

رابین بهار ، تحلیلگر مستقل بازار گفت: سوال این است؛ به دلیل افزایش تورم ، آیا فدرال رزرو مجبور می شود زودتر از حد انتظار نرخ بهره را افزایش دهند؟ اگرچه تورم در حال افزایش است ، اما به دلیل داده های اقتصادی که مشاهده کرده ایم ، من فکر می کنم فدرال رزرو فضا برای صبر و حوصله دارد و این از طلا حمایت می کند. با بازگشایی اقتصاد ، توجیه می شود که تورم بالاتر می رود ، اما داده های اقتصادی هنوز نابرابر است.

در این هفته ، 13 تحلیلگر در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از این تعداد ، ده تحلیلگر ، یا 77٪ ، گفتند که آنها طلا را صعودی پیش بینی می کنند. در همان زمان ، یک تحلیلگر ، یا 8٪ ، گفتند که آنها در هفته نزولی پیش بینی می کنند. دو تحلیلگر یا 15٪ اظهار داشتند که قیمت طلا را به صورت خنثی می بینند.

در همین حال ، در مجموع 464 رأی در خرده فروش های آنلاین گرفته شد. از این تعداد ، 330 پاسخ دهنده یا 71 درصد به دنبال افزایش طلا در هفته بودند. 80 پاسخ دهنده دیگر ، یا 17٪ ، روند کمتری در نظر داشتند، در حالی که 54 رای دهنده ، یا 11٪ ، بی طرف بودند.

طلا

به دلیل مسائل فنی ، مشارکت در نظرسنجی های خرده فروش به طور قابل توجهی کمتر از حد متوسط ​​بود.

شان لوسک ، مدیر هیدجینگ تجاری شرکت والش ، گفت که او طلا را صعودی پیش بینی می کند. نه تنها به دلیل داغ شدن تورم ، بلکه در حال افزایش تنش های ژئوپولتیک در خاورمیانه با ادامه درگیری بین اسرائیل و فلسطینیان در نوار غزه تشدید موجب افزایش طلا خواهد شد.

او گفت: من فکر می کنم در چند هفته آینده می توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت طلا برخی از جریان های امن را به خود جلب کند و این می تواند قیمت ها را به بالای 1850 دلار در هر اونس برساند.

لوسک اضافه کرد که پیش بینی او این است که قیمت طلا در نهایت به 1900 دلار در هر اونس بازگردد و نسبت به سال قبل از شروع روند صعودی قوی جدید خنثی باشد.

در اکوایران ببینید: طلا باز هم صعودی؟

آدریان دی ، رئیس شرکت Adrian Day Asset Management ، گفت که او قیمت طلا را صعودی پیش بینی می کند زیرا سرمایه گذاران دوباره این فلز گرانبها را به عنوان یک دیوار در برابر تورم در نظر دارند.

او گفت: احساسات تغییر کرده و سرمایه گذاران که در نیمه دوم سال گذشته طلا را رها کرده بودند اما امروز همراه با تورم در حال بازگشت هستند. فدرال ممکن است بگوید که تورم فقط موقتی است ، اما بازار طلا این باور را ندارد.

دارین نیوزوم ، رئیس تحلیل Darin Newsom ، گفت که او در کوتاه مدت طلا را صعود پیش بینی می کند. او گفت انتظار دارد ضعف فنی بیشتری در دلار آمریکا دیده شود. با این حال ، او افزود که سطح 1883 دلار می تواند سطح مقاومت کوتاه مدت را نشان دهد.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما