صعود و سقوط عجیب و چشمگیر یک ارز دیجیتالی!

کدخبر: 415877
اقتصاد نیوز : اخیرا یک ارز مجازی به نام دبی کوین به بازار معرفی شده که تنها در ۲۴ ساعت هزار درصد رشد کرده است، اما اعلام مقامات امارات مبنی بر غیرمرتبط بودن این ارز با شهر دبی باعث سقوط آن شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، راشا تودی گزارش داد، اخیرا یک ارز مجازی جدید به نام دبی کوین به بازار جهانی ارزهای دیجیتال معرفی شده که به فاصله کمی پس از عرضه هزار درصد رشد کرد، اما پس از آنکه مقامات اماراتی گفتند این ارز هیچ ربطی به شهر دبی ندارد، قیمت آن سقوط کرد.

قیمت این ارز در معاملات روز پنجشنبه از ۱۷ سنت به ۱.۱۳ دلار رسیده بود و در حالی که دیگر لیدرهای بازار نظیر بیت کوین، اتریوم و دوج کوین منفی بودند، این ارز رشد خوبی را به ثبت رساند. 

کنایه سنگین مدیرعامل بایننس به ایلان ماسک

بیت کوین همه انسان‌ها را به کشتن می‌دهد!

در اکوایران ببینید: میم کوین چیست؟ آیا شیبا کوین‌ها تکرار می‌شوند؟

دلیل  رشد این ارز این بود که سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند دبی کوین به وسیله شرکت اماراتی عربین چین، ایجاد شده است. 

در یک وبسایت به نام داب پی، اعلام شده بود که قرار است از دبی کوین برای انجام خدمات پرداخت و خرید کالا و خدمات به صورت آنلاین و یا فروشگاهی استفاده شود و این ارز بنا بود که جای اسکناس را بگیرد. در این بیانیه آمده بود که کارگزاران رسمی و مقامات شهر دبی روی گردش این ارز مجازی نظارت خواهند کرد.

حالا وبسایت داب پی از دسترس خارج شده و مقامات دبی می‌گویند این ارز هیچ ربطی به شهر دبی ندارد. 

شرکت عربین چین هم در توئیتر هشدار داده که دستی در عرضه این ارز مجازی نداشته و همین امر هم به سقوط این ارز منجر شد و هم باعث شد تا بسیاری از تارنماهای ارائه‌دهنده قیمت لحظه‌ای ارزهای مجازی این ارز را از فهرست خود حذف کنند. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما