قیمت سکه امامی به ارزش ذاتی آن نزدیک شده است

اخبار مثبت، دلار و سکه را منفی کرد

کدخبر: 418198
اقتصاد نیوز : قیمت دلار آمریکا و سکه امامی کاهش یافت. اخبار مثبت از مذاکرات هسته ای و تقویت احتمال احیای برجام به نزول قیمت در بازار ارز و سکه کمک کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته تا 24 هزار و 180 تومان افزایش یافت اما از مرز 24 هزار و 200 تومان عبور نکرد. نشانه‌هایی از افت قیمت دلار در معاملات پشت خطی مشاهده می‌شد. دلار معاملات روز پنج‌شنبه را با قیمت 23 هزار و 950 تومان شروع کرد و دوباره در کانال 23 هزار تومان قرار گرفت. قیمت دلار در ادامه نوساناتی جزئی را به ثبت رساند و روی 24 هزار و 20 تومان قرار گرفت.

اخبار مربوط به مذاکرات مثبت است

اخبار مربوط به مذاکرات که توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده بود، عمدتا مثبت هستند. معاون وزیر امور خارجه آمریکا معتقد است پیشرفت‌های زیادی در مذاکرات وین اتفاق افتاده است.  روسیه بر این باور است که هیچ مانع غیر قابل حلی در مذاکرات وجود ندارد و انگلیس، فرانسه و آلمان گفتند که به برنامه جامع اقدام مشترک پایبند هستند.

سنگ طلا

سکه امامی و طلای جهانی

قیمت طلای جهانی در ساعت 11 و 35 دقیقه صبح به وقت ایران روی 1886 دلار قرار دارد و هنوز مرز 1900 دلار را پس نگرفته است. قیمت دلار نیز در شروع معاملات افت کرد و به کانال 23 هزار تومان وارد شد و در ساعت 11 و 40 دقیقه صبح به وقت ایران روی 23 هزار و 970 تومان قرار داشت. ارزش ذاتی سکه با این حساب 10 میلیون و 644 هزار تومان به دست می‌آمد و امید زیادی به رشد سکه در شروع معاملات روز پنج‌شنبه نبود.

سکه معاملات روز گذشته را با قیمت 10 میلیون و 795 هزار تومان به پایان رساند و نشانه‌هایی از افت قیمت در معاملات پشت خطی به چشم می‌خورد. به هر روی سکه امامی معاملات روز پنج‌شنبه را با قیمت 10 میلیون و 670 هزار تومان آغاز کرد و تغییراتی منفی را نسبت به روز گذشته به ثبت رساند.

 

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۲۲ خرداد ۱۴۰۰منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با وجود اینکه شاهد رشد ۴۰ درصدی معاملات اوراق بدهی دولت بودیم، اما ارز معاملات بار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما