بازار در پایان آخرین هفته خرداد

خط سرنوشت بازار دلار

کدخبر: 419693
اقتصاد نیوز:به نظر می رسد بازار روز پنج شنبه تا حدی در گیر و دار، واکنش معامله گران به محدوده حساس ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، بخشی از معامله گران باور دارند، دلار بعد از انتخابات ریاست جمهوری، رشد قیمت را تجربه خواهد کرد. چنین دیدگاهی موجب شده است که در روزهای اخیر سطح خریدها در بازار ارز تا حدی رشد کند و قیمت بالای مرز ۲۴ هزار تومانی نوسانات خود را به ثبت برساند. با این حال، اسکناس آمریکایی برای اینکه خریداران بیشتری را به بازار بکشاند، نیاز دارد که از خط سرنوشت ساز ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان عبور کند که در هفته های اخیر، موفق به شکست آن نشده است.

به نظر می رسد بازار روز پنج شنبه تا حدی در گیر و دار، واکنش معامله گران به محدوده حساس ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی باشد. با این حال،‌ بسیاری از معامله گران نیز باور دارند، اسکناس  آمریکایی در پایان هفته و یک روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری، نوسان افزایشی خاصی را پشت سر نخواهد گذاشت و بیشتر گرایش ثبات توام با نزول را از خود بروز خواهد داد. گروه اخیر باور دارند، نزدیک محدوده ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومانی،‌ میزان فروش ها در بازار بیشتر خواهد شد و قیمت دلار به سوی مرز ۲۴ هزار تومانی نزول خواهد کرد. دیشب در معاملات پشت خطی نیز تمایل به فروش در بازار بالاتر بود.

دلار پشت خطی

البته بیشتر معامله گران تمایلی به خرید و فروش ارز نداشتند و در اتاق های گفتگوی آن ها نیز بیشتر صحبت ها پیرامون انتخابات بود. عده ای از انصراف شماری از نامزدها سخن می گفتند و گروهی دیگر، اعتقاد داشتند که پیروز انتخابات مشخص است. با این حال،‌ به نظر می رسد کمتر کسی حاضر بود یک روز پیش از برگزاری انتخابات، ریسک خرید و فروش سنگین ارز را به جان بخرد. به گفته برخی فعالان، ممکن است نوسانات دلار در روز پنج شنبه زیاد نباشد و حجم تغییرات هم زمان با برگزاری انتخابات در روز جمعه زیاد شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما