پیش بینی قیمت طلا در هفته جاری؛

قیمت طلا به کف خورد؟/ سود طلا از زیان بیت کوین

کدخبر: 421988
اقتصادنیوز : در نظر سنجی این هفته کیتکو، کارشناسان معتقدند بودند که دیگر طلا روند نزولی خود را طی کرده و به نظر می رسد هفته جاری افزایش قیمت را تجربه کند.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، به نقل از نظرسنجی هفتگی قیمت طلای کیتکو ، وال استریت و مین استریت هفته جاری را برای طلا صعودی پیش بینی می کنند و هر دو پس از یک هفته حمایت از قیمت های زیر 1800 دلار در هر اونس انتظار افزایش قیمت برای هفته پیش رو را دارند.

قیمت طلا پس از افت 100 دلار با اعلامیه فریبنده بانک مرکزی فدرال در هفته گذشته،در حدود 1 درصد افزایش هفته را به پایان می رساند. معاملات آتی طلای آگوست (شهریور) آخرین قیمت هر اونس با 1786.10 دلار معامله شد.

تحلیلگران از نزدیک مراقب دلار آمریکا ، بازده خزانه داری آمریکا و داده های کلان ایالات متحده از عوامل اصلی موثر بر قیمت طلا هستند.

نتایج نظرسنجی قیمت طلای کیتکو نشان داد که از 13 تحلیلگر شرکت کننده از سوی وال استریت ، 53.8٪ در هفته صعودی پیش بینی کردند. نیمی دیگر از آرا به طور مساوی بین افراد نزولی و بی طرف تقسیم شد و هر یک 23.1٪ آرا را به خود اختصاص داد.

روندی مشابه میان خرده فروش ها مشاهده شد. از 839 سرمایه گذار خرده فروشی شرکت کننده ، 54.1٪ در قیمت های بعدی صعودی ، 24.2٪ نزولی و 21.7٪ خنثی بودند.

N4

حرکت بالاتر از سطح روانشناختی 1800 دلار در هر اونس به عنوان علامت اصلی صعودی در بازار عنوان شد.

مارک چندلر ، مدیر عامل بانوکبورن گلوبال فارکس به کیتکو نیوز گفت:« شاخص های حرکت در حال افزایش هستند و به نظر می رسد که پایه ای در حدود 1،773 دلار جعلی است. برای تأیید پایین ترین سطح ، به حرکتی بالاتر از 1800 دلار نیاز است. هدف اولیه 1820 دلار است. بازده 10 ساله آمریکا در 1.50٪ متوقف شد بنابراین فضا برای رشد قیمت طلا فراهم است. من هفته آینده طلا را بیشتر دوست دارم.»

کالین سیزینسکی ، استراتژیست بازار مدیریت ثروت SIA ، گفت: فروش طلا از منظر فنی روند خود را طی کرده است. او خاطرنشان کرد: من برای هفته آینده طلا را صعودی پیش بینی می کنم. به نظر می رسد جهش معاملات آغاز شده است.

همچنین ، این دیدگاه وجود دارد که فروش از سوی بانک فدرال به ویژه با توجه به اظهارات ناخوشایند تر جرو پاول رئیس صندوق فدرال در جریان شهادت این هفته خود بیش از حد انجام شده است .

آدریان دی ، رئیس مدیریت دارایی Adrian Day گفت :« همانطور که اعضای فدرال رزرو از مواضع ادعایی بیشتر خود در اوایل ماه عقب نشینی کردند، و معتقدند که تورم پایدارتر از آن است که برخی تصور می کنند ، طلا از حرکت اغراق آمیز پس از آخرین جلسه بانک فدرال بهبود پیدا می کند.»

چندلر اضافه کرد: یک علامت صعودی دیگر این است که بیت کوین پس از مدت کوتاهی سقوط به زیر 30هزار دلار و پاک کردن تمام سودهای سال جاری در این هفته ، شاهد یک افزایش مجدد نیست.

 

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما