بیت کوین مستعد ریزش های بیشتری است؛

خبر بد برای دارندگان بیت کوین

کدخبر: 422162
اقتصاد نیوز : تحلیلگران جی پی مورگان از احتمال سقوط آزاد قیمت بیتکوین خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا از بلومبرگ، بیتکوین که در هفته های اخیر در یک کانال نزولی قرار گرفته هنوز نتوانسته است از بار فشار عرضه خارج شود و مسیر صعودی خود را از سر بگیرد. مدل سنجی صورت گرفته توسط تحلیلگران بانک جی پی مورگان که بزرگ ترین بانک آمریکا است، خبرهای بدتری برای دارندگان بیت کوین دارد: چشم انداز کوتاه مدت بیت کوین بسیار چالش برانگیز است و داده ها استخراج شده از شبکه بیت کوین نشان می دهد احتمالا کماکان قیمت های پایین تری از قیمت فعلی در انتظار بیت کوین خواهد بود.  

در ماه آوریل قیمت بیت کوین با رسیدن به محدوده ۶۵ هزار دلاری به یک قله تاریخی جدید رسید اما قیمت آن در روزهای اخیر به نصف آن مقدار رسید و اکنون نگرانی ها از ریزش بیشتر آن به ویژه در بین معامله گران محتاط تر شدت گرفته است. قیمت بیتکین پس از آن یک ریزش بسیار شدید را تجربه کرد که چین ممنوعیت و محدودیت های بسیار گسترده ای بر روی فعالیت فعالان ارزهای دیجیتالی در این کشور وضع کرد.

سقوط آزاد بیت‌کوین نزدیک است؟

تحلیلگران جی پی مورگان در بخش دیگر گزارش خود با بیان اینکه بازار ارزهای دیجیتالی مستعد ریزش بیشتری است، از انباشت مقدار قابل توجهی بیت کوین در صرافی ها خبر داده است که در صورت ایجاد یک ترس جدید، می تواند آغازگر یک موج فشار جدید و ریزش سنگین قیمت ها در بازار شود. به عقیده این گزارش، در صورتی که بازار روند احیای خود را آغاز نکند، در سناریو بدبینانه احتمال رسیدن بیتکوین به تراز ۲۰ هزار دلاری و حتی پایین تر از آن در محدوده ۱۵ هزار دلاری وجود دارد.  

گزارش کاملا منفی جی پی مورگان در خصوص بیت کوین در شرایطی منتشر می شود که تحلیلگران همین بانک در جریان روند پرشتاب صعودی رمزارزها در بهار، از احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به رکورد قیمتی ۱۵۰ هزار دلاری خبر داده بودند.

در اکوایران ببینید : استخراج بیت کوین و قطعی برق

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما