هفته آرام اقتصادی در بازار جهانی

قیمت طلا 1600 دلار یا 1920 دلار؟

کدخبر: 427177
اقتصادنیوز : فروش طلا در 1600 دلار یا رسیدن به قیمت 1920 دلار؟ این هفته می تواند جهت تابستانی قیمت طلا را تعیین کند.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، از نظر تقویم اقتصادی هفته آرام تری را پیش رو داریم. در هفته جاری به نظر می رسد دلار می تواند تاثیرات زیادی را به طلا بگذارد.

هفته برای طلا:

قیمت طلا بالاتر از 1800 دلار در هر اونس مانده است ، اما تحلیلگران می گویند که یک محرک اصلی می تواند به افزایش طلا تا 1920 دلار در هر اونس کمک کند یا فروش دیگری را به قیمت 1600 دلار در هفته آینده تحریک کند.

دانیل پاویلونیس ، دلال ارشد کالاهای RJO Futures به کیتکو نیوز گفت که این عامل اصلی دلار است.

پاویلونیس گفت: طلا در این هفته انعطاف پذیر بود و با وجود ثبات دلار آمریکا به نزدیک 1830 دلار در هر اونس صعود کرد ، اما جهت گیری ارزش بازار در هفته آینده می تواند برای طلا بسیار مهم باشد.

او خاطرنشان کرد: عقب نشینی دلار می تواند بازار طلا را رونق ببخشد و به آن کمک کند تا قیمت را به 1،920 دلار را برسد، در حالی که سود اضافی دلار آمریکا می تواند فروش 1600 دلاری را تحریک کند.

J5

هفته برای دلار:

در روز پنجشنبه ، ادعاهای بیکاری توجه زیادی را به خود جلب می کند. در پایان هفته ، PMI های بخش خصوصی(ارزیابی مدیران شرکت ها) قبل از جولای نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت. انتظار می رود PMI خدمات و رقم اولیه ادعای بیکاری آمار اصلی هفته باشد.

در هفته منتهی به شانزدهم ژوئیه ، شاخص نقطه دلار با 0.60٪ افزایش به 92.687 رسید.

هفته برای یورو:

در جبهه داده های اقتصادی یک هفته نسبتاً شلوغ است.

در اواخر هفته ، آمار اعتماد به نفس مشاغل و مصرف کنندگان مورد توجه قرار خواهد گرفت. با توجه به این که بانک مرکزی اروپا به دنبال مصرف انرژی برای بهبود اقتصادی است ، این اعداد و ارقام تأثیرگذار خواهد بود.

روز جمعه ، PMI های بخش خصوصی مقدماتی فرانسه ، آلمان و منطقه یورو نیز مورد توجه قرار خواهند گرفت. بازارها به دنبال آمار ناامیدکننده اخیر آلمان به دنبال سیگنالی جدید برای تحرک رشد سرعت اقتصادی هستند.

در جبهه سیاست های پولی ، بانک مرکزی اروپا نیز روز پنجشنبه رویداد دارد. با توجه اصلاح سیاست ها و برخی عدم اطمینان نسبت به چشم انداز اقتصادی ، این رویداد باید یک کنفرانس مطبوعاتی جالب باشد .

برای هفته گذشته ، یورو با افت 0.59 درصدی به 1.1806 دلار رسید.

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما