پیش بینی قیمت رمزنگاری تا پنج سال آینده

کف قیمت بیت کوین در بازار

کدخبر: 427179
اقتصادنیوز : اکنون ، گروهی از کارشناسان ارزهای رمزپایه پیش بینی کرده اند که بیت کوین تا سال 2050 از دلار آمریکا به عنوان شکل غالب مالی جهانی پیشی خواهد گرفت.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، بیت کوین طی چند ماه گذشته با مشکل روبرو شده است و از قیمت اوج خود که حدود 65هزار دلار در آوریل  بود به نصف سقوط کرده است. این سقوط موجب شد برخی پیش بینی کنند بیت کوین نمی تواند به عنوان یک دارایی مورد استفاده قرار بگیرد و درباره روند آینده رمز ارزها شک و تردید کردند.

اکنون ، گروهی از کارشناسان ارزهای رمزپایه پیش بینی کرده اند که بیت کوین تا سال 2050 از دلار آمریکا به عنوان شکل غالب مالی جهانی پیشی خواهد گرفت -این رگوه پیش بینی می کند قیمت بیت کوین در پایان سال 2021 کمی بیش از 66هزار دلار خواهد رفت.

جوزف راچینسکی ، متخصص فن آوری و آینده پژوهی تامسون رویترز ، اظهار داشت: برخی کشورها از بیت کوین به عنوان واحد اصلی ارز انتخابی خود استفاده می کنند ، و اظهار داشت که فکر می کند بیت کوین تا سال 2025 با ارزش 150 هزار دلار از دلار خواهد رسید. از این دیدگاه بیت کوین« با گردش ثابت ، سهولت انتقال ، به آنها کمک می کند تا به یک مدل" بدون بانک "ذاتی این اکوسیستم منتقل شوند.»

در این سال ، السالوادور در یک آزمایش اقتصادی بحث برانگیز ، بیت کوین را به عنوان پول قانونی در کنار دلار آمریکا پذیرفته است. سایر کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی اظهار داشتند که ممکن است در تلاش برای فرار از وابستگی به دلار از این الگو پیروی کنند.

با این حال پیش بینی می شود قیمت بیت کوین قبل از ثابت ماندن در کف، با اجماع 25هزار دلار برای هر بیت کوین - که حدود 8هزار دلار از قیمت فعلی آن حدود 32هزار دلارکمتر است - کاهش پیدا کند.

در حالی که 54٪ از اعضای هیئت مدیره ، که توسط سایت مقایسه مالی شخصی Finder بررسی شده است ، انتظار دارند بیت کوین در نهایت از ارز فیات پیشی بگیرد - که گاهی اوقات "hyperbitcoinisation"  نامیده می شود - تا سال 2050 ، 44٪ از اعضای هیئت مدیره ، از جمله لیسانل استادیار دانشگاه استرالیای غربی می گویند، انتظار نداریم که بیت کوین هرگز به شکل غالب مالی جهانی تبدیل شود.

Smales گفت: « در نهایت من فکر می کنم بیت کوین (و بسیاری دیگر از دارایی های رمزنگاری شده) بر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ضرر وارد خواهند کرد - بسیاری از آنها تا دهه ها زنده خواهند ماند.»

 

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما