روند بازار ارز در هفته اول مرداد

پیش بینی قیمت دلار در هفته اول مرداد

کدخبر: 427543
اقتصاد نیوز : آمریکا تحریم‌های جدیدی را بررسی می‌کند، تا در صورت نتیجه ندادن مذاکرات آن‌ها را عملی کند، دلار در هفته اخیر فرصت واکنش نشان دادن به این خبر را نیافت، شاید در هفته آتی تاثیر این خبر در بازار تخلیه شود.

به گزارش اقتصاد نیوز- قیمت دلار بازار آزاد در هفته گذشته مرز 24 هزار و 800 تومان را تحت تاثیر اخبار مربوط به برداشته شدن بخشی از تحریم‌ها از دست داد و در آخرین ساعات معاملات روز پنج‌شنبه 24 تیر ماه روی 24 هزار و 700 تومان قرار گرفت. دلار هفته اخیر را با قیمت 24 هزار و 770 تومان شروع کرد. مرز حساس پایینی دلار بعد از افت به زیر سطح 24 هزار و 800 تومان، سطح 24 هزار و 400 تومان عنوان می‌شد، دلار در روز دوشنبه رقم‌هایی زیر این سطح را نیز به ثبت رساند، اما در مقابل از دست دادن این مرز مقاومت کرد و به بالای مرز حساس بازگشت. برای کنترل بیماری کرونا تهران به مدت 6 روز از روز سه‌شنبه 29 تیر ماه تعطیل شد. با این وجود معاملات محدودی در روز سه‌شنبه انجام شد، قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات روز سه‌شنبه در حوالی 24 هزار و 520 تومان قرار گرفت.

سرنوشت قیمت دلار در هفته آتی چه خواهد شد؟

افت قیمت دلار و قرار گرفتن آن زیر مرز حساس 24 هزار و 800 تومان تحت تاثیر اخبار مربوط به برداشته شدن بخشی از تحریم‌ها در هفته گذشته اتفاق افتاد. عوامل متعددی از جمله تعطیلی شش روزه تهران، محدودیت‌هایی که برای تعدادی از فعالان بزرگ بازار ارز به وجود آمد، سیگنال‌های بازارهای مجاور و نزدیک شدن به پایان فصل مجامع، قیمت دلار را در این سطوح نگه داشت، اما اخباری در روز دوشنبه منتشر شد که دلار فرصت واکنش نشان دادن به آن را پیدا نکرد. بر اساس این اخبار آمریکا در حال بررسی تحریم‌های جدیدی است که در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات احیای برجام آن‌ها را عملی کند. این تحریم‌ها به طور عمده فروش نفت ایران به چین را هدف قرار داده است. در نتیجه شاید بازار آزاد در هفته آتی اخبار برجامی را با دقت بیشتری ارزیابی کند. باید دید اخبار برجامی انتظارات بازار را به کدام سمت هدایت می‌کند، آیا تا پیش از شروع دور جدید مذاکرات دلار به نوسان در محدوده کنونی ادامه می‌دهد یا به بالای مرز حساس هدایت می‌شود؟ احتمال سوم نیز این است که قدرت اخبار امیدوارکننده در حدی باشد که دلار را یک پله دیگر پایین بکشد.

در اکوایران ببینید : اتاق فرمان اسکناس دلار کجاست؟

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما