قیمت طلا شارژ شد

پیش بینی طوفانی جدید در بازار بیت کوین

کدخبر: 429581
اقتصادنیوز : در روز جاری قیمت بیت کوین و طلا هر دو روند افزایشی داشتند.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، طلا از بیانیه دیروز FOMC سود کرد و امروز صبح بیش از نیم درصد بالا رفت قیمت طلا در نیمه اول بازارها در روز جاری 1816 دلار در هر اونس معامله شد. نقره نیز به سمت صعود حرکت کرده و بار دیگر بالای 25 دلار در هر اونس معامله شده است. در بقیه بازارها، مس تقریباً 1٪ بالاتر و معاملات WTI نیز تقریباً نیم درصد بالاتر است.

افت بیت کوین از کانال 40 هزار دلاری/ دوج کوین ریزش کرد

از نظر اخبار ، عمده ترین عناوین مربوط به بانک فدرال است. جروم پاول نرخ بهره را نزدیک به صفر نگه داشت و خاطرنشان کردند که در زمینه اهداف بانک فدرال پیشرفت هایی حاصل شده است اما خواسته های اصلی برآورده نشده اند.

به نظر می رسد پس از سقوط قیمت بیت کوین در ماه مه(خرداد) ، بیت کوین دوباره روند صعودی داشت. پس از افت 53 درصدی بین 16 آوریل و 21 ژوئیه ، قیمت بیت کوین در همین هفته گذشته 32 درصد افزایش داشت. مطمئناً این نوع نوسانات بسیاری از سرمایه گذاران را از بین خواهد برد. اما برای کسانی که ارزهای رمزپایه را ردیابی و سرمایه گذاری می کنند ، این یک روز دیگر در این کار بود.

 آویناش شکار ، مدیر عامل شرکت ZebPay می گوید :« ما از نظر فاندامنتال برای بیت کوین روند صعودی در نظر داریم. نوسانات قیمت از جمله اینها فقط نشانه بازار اولیه است و پس از بلوغ بازار تثبیت می شود. وقتی به یک بازه زمانی بزرگتر نگاه می کنید ، این نوسانات قابل مشاهده نیست.»

gold (1)

دلایل افزایش اخیر قیمت

بیت کوین پس از آنکه ایلان ماسک در یک رویداد آنلاین ، گفت که تسلا ممکن است بیت کوین را دوباره برای پرداخت بپذیرد زیرا استخراج بیت کوین در آینده نزدیک به نقطه عطف استفاده بیش از 50 درصد از انرژی سبز است افزایشی شد. هیتش مالویا ، بنیانگذار itsblockchain.com ، هم این گزاره را تایید می کند و اعتقاد دارد: «پس از این اظهارات مثبت ، قیمت بیت کوین افزایش یافت.»

اما کارشناسان هشدار می دهند که بیت کوین و ارزهای رمزپایه از بی ثبات ترین ابزارها هستند. Gaurav Dahake ، بنیانگذار و مدیرعامل Bitbns می گوید: «ممکن است به زودی شاهد نوسانات شدید در بازارها باشیم ، البته نه به همان نسبت قبلی.»

مالویا اظهار داشت که بهبودی اخیر بیت کوین نیز به دلیل برخی گمانه زنی های رسانه های اجتماعی در مورد طرح آمازون  بود شایعه شده بود آمازون به دنبال پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت است.گمانه ای که بعدا تکذیب شد. با این حال از آن تاریخ قیمت بیت کوین تقویت شد و این روند صعودی در روز جاری نیز ادامه یافت.

coindesk-BTC-chart-2021-07-29

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما