قیمت سکه دنباله رو دلار

مقابله بانک مرکزی با افزایش قیمت دلار

کدخبر: 430809
قیمت دلار بازار آزاد رشد کرد، همراه با آن حجم عرضه در بازار متشکل به طور معنی‌داری افزایش یافت و بالای حد متوسط قرار گرفت. قیمت دلار در بازار متشکل بر خلاف بازار آزاد کاهش یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز- قیمت دلار آمریکا که در آخرین ساعات معاملات روز گذشته مرز حساس 25 هزار و 500 تومان را از دست داد  و روی 25 هزار و 480 تومان قرار گرفت، در شروع معاملات امروز مجددا قیمت دلار روی این مرز حساس ایستاد. دلیل بازگشایی قیمت دلار در این سطح از نگاه معامله گران نجواهای سیاسی است که از سوی برخی فعالان رسانه ای اصولگرا مطرح است. از دید معامله گران زمزمه هایی که می شود نشان می دهد دولت رئیسی شرایط سختی را در حوزه اقتصادی به خصوص کسری بودجه تحویل گرفته و این میزان کسری می تواند بار تورمی داشته باشد. بر مبنای همین احساس نیز قیمت دلار در ادامه کار بازار افزایش یافت و رقم 25 هزار و 700 تومان را لمس کرد. اما در پایان کار قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات امروز روی 25 هزار و 630 تومان ایستاد.

قیمت درهم امارات روی 7 هزار تومان ایستاد

همراه با رشد قیمت دلار قیمت درهم امارات که روز گذشته زیر سطح 7 هزار تومان نوسان می‌کرد، در شروع معاملات امروز وارد کانال 7 هزار تومان شد. قیمت درهم با دامنه‌ای بسیار محدود بالای مرز 7 هزار تومان نوسان کرد. قیمت درهم امارات در آخرین ساعات معاملات نیز توانست کانال هفت هزار تومانی را برای خود حفظ کند.

قیمت سکه امامی که عصر روز گذشته مرز حساس 11 میلیون و 200 هزار تومان را از دست داده بود، در شروع معاملات امروز بالای این مرز و روی رقم 11 میلیون و 230 هزار تومان ایستاد. قیمت سکه تا 11 میلیون و 390 هزار تومان نیز بالا رفت و در آخرین ساعات معاملات روی 11 میلیون و 380 هزار تومان قرار گرفت. قیمت طلای جهانی در حوالی ساعت 15 و 40 دقیقه به وقت ایران روی 1809 دلار و پایین‌تر از نرخ بسته شده روز گذشته قرار داشت.  احتمالا رشد قیمت سکه تحت تاثیر روند قیمتی دلار و وضعیت عدم اطمینان حاکم بر بازار داخلی بوده است.

افزایش حجم عرضه دلار در بازار متشکل

همراه با افزایش قیمت دلار بازار آزاد حجم عرضه این ارز در بازار متشکل رشد کرد. عرضه دلار متشکل امروز 75 درصد از روز گذشته بالاتر بود و روی 6 میلیون و 470 هزار قرار داشت. متوسط حجم عرضه دلار از 7 فروردین تا امروز 5 میلیون و 482 هزار به دست می‌آید. حجم عرضه دلار امروز به طور معناداری از این رقم بالاتر بود. در بازار متشکل روند قیمتی نیز به گونه‌ای بود که از تمایل به پایین کشیدن قیمت دلار حکایت داشت. با وجود رشد قیمت دلار بازار آزاد قیمت متوسط روزانه دلار متشکل افت کرد. البته افت قیمت دلار متشکل محدود (31 تومان) بود. با این وجود حرکت قیمت دلار متشکل بر خلاف بازار آزاد قابل توجه بود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آزاد امروز مسیر صعودی را پیمود اما قیمت دلار متشکل به صورت محدود افت کرد.همراه با این تغییرات قیمتی حجم عرضه دلار متشکل به صورت معناداری افزایش یافت و بالای متوسط قرار گرفت. قیمت یورو روی 7 هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه به افزایش قیمت دلار واکنش نشان داد و رشد کرد.

 

 

  • بازار
  • بازار
  • بازار
  • بازار
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما