سرمایه بازار ارزهای دیجیتال بالای 2 تریلیون دلار قرار گرفت

طلا در انتظار شاخص خرده‌فروشی و بیانیه فدرال

کدخبر: 433778
بازار کار در حال بازگشایی است، افراد از اوقات فراغت خود می‌کاهند، این امر تقاضای گروهی از کالاها را کاهش می‌دهد، آیا شاخص خرده‌فروشی افت می‌کند و فشار بر فلز گرانبها افزایش می‌یابد؟

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلای جهانی در آخرین ساعات معاملات روز جمعه روی 1780 دلار قرار گرفت. با شروع کار بازار قیمت طلا قدری افت کرد. قیمت طلا در شروع معاملات امروز 1776 دلار بود و در ساعت 13 عصر به وقت ایران روی 1774 دلار قرار گرفت.

کاهش خرید دارایی چه زمانی آغاز می‌شود؟

مهم‌ترین رویداد این هفته که می‌تواند قیمت فلز گرانبها را تحت تاثیر قرار دهد، احتمالا انتشار بیانیه فدرال رزرو خواهد بود. تمرکز این بیانیه بر کاهش خرید دارایی بنا نهاده شده است. تا به حال تعداد زیادی از اعضای فدرال رزرو اعلام کرده‌اند که این بانک به صدور یک بیانیه در این خصوص نزدیک شده است. برخی مقامات محافظه‌کار فدرال رزرو نیز معتقدند قبل از کاهش خرید اوراق باید چند گزارش دیگر در مورد اشتغال را مشاهده کنند، البته این مسئله عجیبی برای طلا نبود، زیر موضع این افراد از ابتدا همین بوده است. به هر روی انتشار بیانیه فدرال در روز چهارشنبه می‌تواند موضع این بانک را روشن کند. در صورتی که موضع فدرال رزرو در مورد کاهش خرید دارایی جدی باشد، احتمال افت قیمت طلا وجود دارد و اگر فدرال رزرو عقب‌نشینی کند احتمالا طلا دوباره توانایی رشد را خواهد یافت.

پیش از انتشار بیانیه فدرال رزرو نیز گزارش خرده فروشی آمریکا در روز سه‌شنبه منتشر می‌شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که شاخص خرده فروشی 0.2 درصد کاهش یابد، (شاخص خرده‌فروشی در ماه جون (مصادف با تیر و خرداد) 0.6 درصد رشد کرده بود). بازار کار آمریکا در حال بازسازی است و مصرف‌کنندگان به سمت اختصاص اوقات فراغت خود به کار شیف پیدا می‌کنند، این امر ممکن است تقاضای کالاهای فراوری شده را کاهش دهد و شاخص خرده فروشی را قدری پایین بکشد، اگر این اتفاق بیافتد احتمالا واکنش فلز گرانبها منفی خواهد بود.

افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم

تا ظهر امروز قیمت بیت کوین روی 47 هزار و 427 دلار قرار داشت. بازدهی 24 ساعته و 7 روزه این ارز دیجیتال مثبت بود و سرمایه بازار آن به 891 میلیارد دلار رسیده بود.

قیمت اتریوم نیز مانند بیت کوین بازدهی 24 ساعته و 7 روزه مثبت به ثبت رسانده بود. قیمت دومین ارز دیجیتال مهم دنیا به 3 هزار و 282 میلیارد دلار رسیده بود و سرمایه آن در حوالی 384 میلیارد دلار قرار داشت.

ارزهای دیجیتال

رقابت بین باینانس و کاردانو ادامه دارد

قیمت باینانس و کاردانو افزایش یافت، اما رشد قیمت باینانس بیشتر بود. این امر باعث شد سرمایه بازار باینانس از کاردانو پیشی گیرد و باینانس دوباره جایگاه سوم را در بازار ارزهای دیجیتال به خود اختصاص دهد.

سرمایه بازار ارزهای دیجیتال بالای 2 تریلیون دلار قرار گرفت

افزایش قیمت ارزهای دیجیتال مهم دنیا باعث شد سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال بالای 2 تریلیون دلار قرار گیرد. سرمایه کل بازار ارزهای دیجیتال در حوالی ظهر امروز وقت ایران روی 2 تریلیون و 34 میلیارد دلار قرار داشت. عبور سرمایه ارزهای دیجیتال از مرز 2 تریلیون دلار احتمالا از حیث روانی بر روند قیمتی رمزارزها تاثیر می‌گذارد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی