قیمت بیت کوین و اتریوم کاهش یافت

پیش‌بینی رفتار طلا در هفته آتی

کدخبر: 436710
اقتصادنیوز: لحن محتاطانه جروم پائول باعث شد قیمت طلا به 1820 دلار نزدیک شود، اما موضع همه اعضای فدرال به اندازه جروم پائول محتاطانه نیست و همین اعلام مواضع نبض قیمت طلا را در دست گرفته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت بیت کوین در ساعت 13 و 22 دقیقه عصر به وقت ایران در حوالی 48 هزار و 457 دلار قرار داشت. تغییرات قیمتی بیت کوین در 24 ساعت گذشته منفی بود و سرمایه بازار این ارز دیجیتال به 913 میلیارد دلار رسیده بود.

بیت کوین

تغییرات قیمتی اتریوم نیز در 24 ساعت گذشته منفی بود و قیمت آن روی 3 هزار و 204 دلار قرار داشت، سرمایه بازار اتریوم در نتیجه این کاهش قیمت به 377 میلیارد دلار رسید.

قیمت طلا هفته آتی را چگونه آغاز خواهد کرد؟

قیمت طلا در معاملات روز جمعه افزایش یافت و تا نزدیکی 1820 دلار رسید. علت اصلی رشد قیمت طلا لحن محتاطانه رئیس فدرال رزرو در سخنرانی که راجع به کاهش خرید دارایی داشت عنوان می‌شود. اما موضع همه مقامات فدرال رزرو به اندازه جروم پائول محتاطانه نیست. یکی از مقامات فدرال رزرو مدعی است که پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه تورم اتفاق افتاده و یک گزارش اشتغال خوب دیگر برای آغاز کاهش خرید دارایی (که یک سیاست انقباضی است و قاعدتا واکنش منفی طلا را به دنبال دارد) کافی است. وی معتقد است آمار کرونا مادامی که بر متغیرهای اقتصادی تاثیرگذار نباشد در تصمیم‌گیری فدرال رزرو موثر نیست. والر نیز مانند جروم پائول تاثیرات احتمالی کرونای دلتا در نزول اقتصادی را در نظر می‌گیرد، اما علاوه بر این می‌گوید اقتصاد در حال پیشروی در مسیر خود است. وی امیدوار است که در پاییز تیپرینگ آغاز شود و تا اوسط سال 2022 خاتمه یابد تا بعد از آن در صورت نیاز نرخ بهره افزایش یابد. به نظر می‌رسد سیاست‌های لفظی مقامات فدرال رزرو هدایت‌کننده مهمی برای قیمت فلز گرانبها در هفته‌های اخیر بوده و این در حالی است که هنوز اقدام جدی در مورد تغییر جهت سیاست پولی این بانک انجام نشده است. فردا اولین روز کاری هفته برای طلای جهانی است و باید دید آیا قیمت طلا موفق به عبور از مرز 1820 دلار می‌شود یا اینکه دوباره بر مدار نزول قرار می‌گیرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما