در بازار جهانی چه خبر است؟

امید قیمت طلا و بیت کوین به روز 5 شنبه

کدخبر: 440617
اقتصادنیوز : در روزی که گذشت بیت کوین روند صعودی داشت و قیمت طلا نیز همچنان در افزایش است.

بر اساس گزارش اقتصاد نیوز، قیمت طلا روز سه شنبه به بالای 1800 دلار در سطح هر اونس بازگشت زیرا داده های تورم مصرف کنندگان ایالات متحده در ماه آگوست(شهریور) در حد انتظار قرار گرفت و نگرانی برخی سرمایه گذاران مبنی بر اینکه فدرال رزرو سریعتر از حد انتظار از محرک های اقتصادی خود دست خواهد کشید ، برطرف شد.

فعال ترین طلای ماه دسامبر(دی) در نیویورک پس از حرکت بین 1،783.35 و 1810.65 دلار، 12.70 دلار یا 0.7 درصد افزایش یافت و به 1.807.10 دلار رسید.

شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه آگوست(شهریور) نسبت به سال قبل 5.3 درصد افزایش یافت و در مقایسه با رشد 5.4 درصدی ماه ژوئیه(تیر)، بر اساس پیش بینی اقتصاددانان ، تعدیل شد. همچنین این ادعای بانک مرکزی را تایید می کند که فشارهای سرسختانه قیمت از آغاز سال جاری تا سه ماهه چهارم کاهش می یابد.

اد مویا ، تحلیلگر پلتفرم معاملات آنلاین OANDA ، می گوید: شاخص مصرف کننده  در حال کاهش است و این باید برای طلا در کوتاه مدت بسیار مناسب باشد زیرا نرخ بهره واقعی کاهش می یابد.پس از انتشار شاخص مصرف کننده ماه آگوست(شهریور) ، طلا باید دارای شتاب کافی برای تثبیت در بالای 1800 دلار باشد. اما اگر اینطور نباشد ، ممکن است بسیار شرایط بد شود.

این سوال که چه زمانی فدرال رزرو باید از محرک های خود بکاهد و نرخ های بهره را افزایش دهد ، در ماه های اخیر به دلیل مناقشه بهبود اقتصادی با احیای نوع دلتا ویروس کرونا مورد بحث زیادی قرار گرفته است. رئیس فدرال رزور، جی پاول قرار است پنجشنبه پس از نشست ماهانه دو روزه سیاست فدرال رزرو ، یک کنفرانس خبری برگزار کند.

برنامه محرک فدرال رزرو و سایر اقامتگاه های پولی عامل تشدید فشارهای قیمتی در ایالات متحده است. بانک مرکزی از زمان شیوع کووید -19 در مارس 2020 برای حمایت از اقتصاد ، 120 میلیارد دلار اوراق و دارایی خریداری کرده است. همچنین در 18 ماه گذشته نرخ بهره را تقریباً در سطح صفر نگه داشته است.

پس از کاهش رشد 3.5 درصدی در سال 2020 به دلیل تعطیلی مشاغل به دلیل کرونا ، اقتصاد آمریکا امسال قوی رشد کرد و بر اساس پیش بینی فدرال رزرو در سه ماهه دوم رشد 6.5 درصدی را تجربه کرد. مشکل فدرال رزرو تورم است که از رشد اقتصادی پیشی گرفته است.هدف خود فدرال رزرو برای تورم 2 درصد در سال است.

gold

صعود بیت کوین

بیت کوین یک شبه در روز سه شنبه به بالاترین سطح خود رسید که به اعتقاد تحلیلگران ممکن است منجر به بهبود پایدار شود.داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد بیت کوین روز سه شنبه با افزایش مجدد به ۴۶ هزار دلار افزایش یافت.

coindesk-BTC-chart-2021-09-15

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از تحولات بازار سهام در آخرین روز تابستان؛

    اقتصادنیوز: در روز چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰، نماگرهای اصلی بازار سهام افت داشتند و ۷۵ درصد نمادها قرمزپوش شدند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما