پیش بینی بازار ارز در 4 مهر 1400

فنر قیمت دلار در می رود؟

کدخبر: 443233
برخی معامله گران ارز پیش بینی می کنند که نوسانات قیمت دلار در روزهای آتی در محدوده 27 هزار و 200 الی 27 هزار و 800 تومان ادامه خواهد یافت.

احتیاط معامله گران بزرگ و عرضه بازارساز مانع از نوسانات شدید در بازار ارز شده است. بیشتر فعالان انتظار دارند که چنین وضعیتی تا آغاز مذاکرات وین ادامه پیدا کند.  آن ها اعتقاد دارند که نوسانات دلار در روزهای آتی نیز در محدوده 27 هزار و 200 الی 27 هزار و 800 تومان ادامه خواهد یافت.

البته عده ای از فعالان اعتقاد دارند که در روزهای اخیر، قدرت افزایشی های بازار بیشتر شده است و دلار کار دشوارتری برای حرکت به سوی محدوده 27 هزار و 200 تومان دارد. آن ها تصور می کنند که اسکناس آمریکایی امروز خود را بالای محدوده 27 هزار و 500 تومان نگه خواهد داشت ، هر چند که توان شکست محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی را نخواهد داشت. این در حالی است که گروه دیگری از معامله گران اعتقاد دارند که اسکناس آمریکایی توان رشد به بالای سطوح مقاومتی را دارد.

پشت خطی

این گروه باور دارند که عرضه بازارساز سد راه اسکناس آمریکایی شده است. از آن جایی که این گروه اعتقاد ندارند که عرضه ارز بتواند در همین سطوح باقی بماند، در انتظار در رفتن فنر فشرده شده دلار هستند. این دسته از افزایشی ها عنوان می کنند، وقتی شرکت های پتروشیمی در بازار سهام با قدرت مناسبی راه صعود را در پیش گرفته اند، به معنای آن است که نسبت به رشد بیشتر قیمت دلار خوشبین هستند. در کنار این،‌ افزایشی ها حفظ حمایت ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومانی را نشانه ای می دانند که بازار کف خود را پیدا کرده است و تنها به دنبال‌ یافتن محرک صعودی است. با این حال،‌ امید کاهشی ها به این است که مذاکرات هسته ای در همین مهرماه شروع شود و فضای معاملاتی بازار را در حالت انتظاری نگه دارد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما