وحشت از بازار رمز ارزها دور شد

بیت کوین ۵۱ هزار تایی شد؛ قیمت طلا سقوط کرد

کدخبر: ۴۴۵۳۶۴
در روزی که گذشت بیت کوین به بیش از ۵۱ هزار دلار رسید اما طلا کاهش پیدا کرد.
بیت کوین ۵۱ هزار تایی شد؛ قیمت طلا سقوط کرد

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، بیت کوین در حدود 50هزار دلار معامله می شود که تحلیلگران آن را نقطه عطفی پس از فروش ماه گذشته ارزهای دیجیتال می دانند.این ارز دیجیتالی طی هفته گذشته حدود 22 درصد افزایش یافته است و از افت ارزش سهام جهانی جدا شده است.

بر اساس شاخص Fear and Greed Index ، احساسات نسبت به بیت کوین طی هفته گذشته به میزان قابل توجهی بهبود یافت و نشان دهنده دور شدن از وحشت بازار است. شاخص های فنی نیز بهبود شتاب کوتاه مدت را نشان می دهند که با افزایش احساسات صعودی مطابقت دارد.

کتی استاکتون ، مدیر عامل شرکت استراتژی Fairlead  ، یک شرکت تحقیقاتی فنی ، می گوید: « ما انتظار داریم شرایط خرید بیش از حد کوتاه مدت به اندازه کافی برای آزمایش مقاومت در حدود 52.9 هزار دلار جبران شود ، که شکست بالاتر از آن می تواند بالاترین سطح را هدف قرار دهد.»

مدیرعامل JPMorgan(بانک بین المللی) اعلام کرد: چه دوست داشته باشید یا نه، بیت کوین تحت کنترل قرار می گیرد.

در حال حاضر بیت کوین بیش از ۵۱ هزار دلار معامله می شود.جیمی دیمون در رابطه با ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: « من همیشه معتقد بودم این ارز دیجیتالی غیرقانونی می شود مانند چین که آن را غیرقانونی کرد ، بنابراین فکر می کنم  بیت کوین، طلای احمق ها است.»

coindesk-BTC-chart-2021-10-06

افت طلا در روز جاری

قیمت طلا و نقره در معاملات سه شنبه آمریکا در حالی کاهش یافت و شاخص های سهام آمریکا پس از فشارهای روز دوشنبه شاهد افزایش شدید بود. تقویت شاخص دلار آمریکا و افزایش بازده خزانه داری آمریکا امروز برای بازارهای فلزات منفی شد. آخرین معاملات آتی طلا در ماه دسامبر(دی) با 8.60 دلار کاهش به 1.759.00 دلار رسید. نقره دسامبر (دی)آخرین بار با 0.059 دلار کاهش به 22.585 دلار در هر اونس رسید.

gold

 

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
کارگزاری مفید