چهار عامل تاثیرگذار در ناکامی قیمت طلا؛

یک نهنگ، بیت کوین را صعودی کرد /اتریوم عقب ماند

کدخبر: 446787
اقتصاد نیوز : نهنگ‌ بیت کوین با خرید 1.6 میلیارد دلاری خود، قیمت بیت کوین را به بالای 57 هزار دلار و سرمایه بازار رمزرزها را به بالای 2.3 تریلیون دلار هدایت کرد، تا سرمایه بازار رمزارزها از سرمایه گوگل پیشی گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلای جهانی معاملات امروز را با قیمت 1758 دلار آغاز کرد. قیمت طلا تا 1763 دلار بالا رفت، اما دوباره نزولی شد و در ساعت 11 و 52 دقیقه صبح به وقت ایران روی 1758 دلار قرار گرفت.

قیمت طلا در این روزها به نوعی تحت فشار است. برای ناکامی قیمت طلا در بازگشت به بالای مرز 1800 دلار 4 دلیل عمده عنوان می‌شود. شاخص دلار در حال تقویت شدن است و دلار به یک پناهگاه امن تبدیل شده است. احتمالا فدرال رزرو برنامه تیپرینگ را پیش از پایان سال جاری عملی می‌کند. 


در اکوایران اعترافات برنده نوبل اقتصاد را ببینید؛


 

بازدهی اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری رشد کرده است و این مسئله به فدرال رزرو کمک می‌کند که برنامه تیپرینگ را سر موعد عملی کند. دلیل چهارم نیز به عملکرد خوب بیت کوین مربوط می‌شود.

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر بازدهی خوبی داشت و امیدها به آینده این ارز دیجیتال افزایش یافته است. به اعتقاد تحلیل‌گران این مسئله باعث شده است مقداری سرمایه از بازار طلا به بازار بیت کوین وارد شود و قیمت طلا تضعیف شود.

طلا

قیمت بیت کوین افزایش یافت

تغییرات قیمتی بیت کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بود و قیمت این ارز دیجیتال در ساعت 11 و 53 دقیقه صبح به وقت ایران روی 57 هزار و 594 دلار قرار گرفت. بیشترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته 57 هزار و 628 دلار بود و کمترین قیمت آن روی 55 هزار و 923 دلار قرار داشت. بیشترین و کمترین قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته حدود 3 درصد اختلاف داشتند و سرمایه بازار بیت کوین به یک تریلیون و 83 میلیارد دلار رسیده بود. 

بر خلاف بیت کوین تغییرات قیمتی اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بود. قیمت اتریوم روی 3 هزار و 503 دلار قرار داشت. سرمایه بازار آن به 412 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته حدود 4.8 درصد اختلاف داشتند.

علت رشد قیمت بیت کوین چه بود؟

افزایش قیمت بیت کوین باعث شد سرمایه بازار ارزهای دیجیتال بالای 2.3 تریلیون دلار قرار گیرد. در نتیجه سرمایه بازار ارزهای دیجیتال از شرکت‌های بزرگی مانند آمازون، گوگل و مایکروسافت فراتر رفته است ( سرمایه اپل هنوز در حدود 50 میلیارد دلار از سرمایه بازار ارزهای دیجیتال بالاتر است).

یکی از دلایل رشد قیمت بیت کوین خرید بزرگ یکی از نهنگ‌های بیت کوین است. بر این اساس یک سرمایه‌گذار یا گروهی از سرمایه‌گذاران به صورت یکجا به ارزش 1.6 میلیارد بیت کوین خریداری کردند.

 

تیتر یک
  • احکام سیف، عراقچی، آقاخانی و خدایی صادر شد

    اقتصادنیوز: حکم دادگاه برای رئیس کل پیشین بانک مرکزی و معاون ارزی او در حالی صادر شده که سرنوشت یکی از متهمان اصلی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما