قیمت سکه امامی رشد مورد انتظار را ثبت نکرد

نوسان درهم، قیمت دلار را صعودی کرد

کدخبر: 449839
اخبار شروع دور جدید مذاکرات قیمت دلار را نزولی کرده بود، اما محقق نشدن این اخبار باعث شد قیمت دلار وارد فاز صعودی شود. برخی معتقدند نوسان قیمت درهم بالای مرز حساس نیز به افزایش قیمت دلار کمک کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا که عصر روز شنبه روی 27 هزار و 580 تومان قرار گرفته بود، در اولین روز هفته از مرز حساس 27 هزار و 500 تومان عبور کرده بود.

قیمت درهم امارات نیز در معاملات روز شنبه بالای 7 هزار و 500 تومان قرار گرفت. انتظارات افزایشی در بازار دلار تقویت شده بودند. قیمت دلار معاملات امروز را با قیمت 27 هزار و 670 تومان آغاز کرد و با ثبت نوساناتی جزئی در پایان معاملات نیمه اول روز روی 27 هزار و 650 تومان قرار گرفت.

قیمت درهم امارات در شروع معاملات امروز نسبت به نرخ عصر روز شنبه بدون تغییر بود و روی 7 هزار و 530 تومان قرار داشت. دامنه نوسان قیمت درهم صبح امروز محدود بود.

قیمت درهم در پایان معاملات نیمه اول روز روی 7 هزار و 520 تومان قرار گرفت.

علت نوسان صعودی قیمت دلار

  هنوز زمان دقیق شروع دور جدید مذاکرات تعیین نشده است، این سوال برای فعالان بازار به وجود آمده است، که آیا واقعا احیای برجام برای دولت جدید مطلوب است و برنامه دولت برای احیای برجام قطعی است یا خیر!

به نظر می‌رسد اخبار مربوط به شروع دور جدید مذاکرات که قیمت دلار را نزولی کرده بود، قدرت تاثیرگذاری خود را از دست داده است و نامشخص ماندن زمان شروع مذاکرات قیمت دلار را وارد فاز صعودی کرده است.

قیمت سکه رشد مورد انتظار را ثبت نکرد

قیمت طلا در اولین روز کاری هفته برای بازارهای جهانی حول مرز 1800 دلار نوسان می‌کرد. قیمت طلا در ساعت 11 و 32 دقیقه صبح به وقت ایران روی 1800 دلار قرار داشت و هنوز جایگاه خود بالای این مرز را تثبت نکرده بود. البته تغییرات قیمت طلا در این ساعت نسبت به نرخ بسته شده عصر جمعه مثبت بود. با وجود رشد قیمت دلار و طلا، قیمت سکه امامی در شروع معاملات امروز رشد معناداری نسبت به عصر روز شنبه نداشت.

قیمت سکه که عصر اولین روز هفته روی 11 میلیون و 920 هزار تومان قرار داشت، معاملات امروز را با قیمت 11 میلیون و 905 هزار تومان آغاز کرد. قیمت سکه امامی در معاملات نیمه اول امروز نوسانات محدودی را به ثبت رساند و در نهایت روی 11 میلیون و 915 هزار تومان قرار گرفت.

بازار ارز

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار در شروع معاملات امروز تغییراتی مثبت را به ثبت رساند. به نظر می‌رسد تعیین نشدن زمان دقیق شروع دور جدید مذاکرات و نوسان قیمت درهم بالای 7 هزار و 500 تومان به افزایش قیمت دلار کمک کرد. قیمت سکه امامی با وجود رشد قیمت طلا و دلار افزایش معناداری نداشت.

 

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

    اقتصادنیوز : بازار ارز و طلای تهران امروز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ با اخبار برجام شاهد زلزله قیمتی دلار ، قیمت سکه و قیمت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما