پیش بینی روند بازار ارز امروز

ترمز قیمت دلار کشیده شد /نوسان در بازار ارز

کدخبر: 450514
به نظر می رسد امروز بازار ارز بیشتر در گیر و دار بررسی شرایط تازه مذاکراتی باشد. اگر سیگنال مثبتی از سوی طرفین آمریکایی و اروپایی منتشر شود،‌احتمال افت بیشتر قیمت دلار وجود خواهد داشت.

دیروز در معاملات پشت خطی، اسکناس آمریکایی تحت تاثیر رفتارهای هیجانی معامله گران دچار نوسانات افزایشی و کاهشی سریع شد. بعدازظهر روز چهارشنبه، معامله گران ارزی در واکنش به صحبت های وزیر امور خارجه خریدهای خود را بالا بردند و به دنبال آن، اسکناس آمریکایی حتی توانست پس از هفته ها به حوالی خط ۲۷  هزار و ۸۰۰ تومانی صعود کند.

واکنش قیمت دلار به اظهارات یک وزیر

امیرعبداللهیان عنوان کرده بود، پس از ارزیابی مذاکرات باقری در بروکسل، تصمیم می‌گیریم چه زمانی وارد مذاکرات با ۱+۴ شویم، اما دیر نخواهد بود. این بخش از صحبت های او تفاوتی با گذشته نداشت و امید بازار برای شروع مذاکرات در آینده نزدیک را کمرنگ کرد.

در کنار این وزیر امور خارجه بار دیگر عنوان کرده بود که رئیس جمهور آمریکا برای نشان دادن حسن نیت خود ۱۰ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران را آزاد کند. این صحبت نیز در حالی مطرح شد که آمریکایی ها قبل تر پاسخ مثبتی به این درخواست نشان نداده بودند. بر این اساس، معامله گران به یکباره پیرامون صحبت های وزیر امورخارجه جوسازی کردند،‌ به طوری توانستند به راحتی قیمت را به مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان ببرند.

خروج موقت افزایشی ها با خبر باقری

کمی از اثر این خبر در بازار نگذشته بود که علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران از یک تحول تازه رونمایی کرد. وی بعد از ملاقات با انریکه مورا در بروکسل در حساب توییتری خود نوشت، توافق کردیم‌ پیش‌ از پایان ماه نوامبر مذاکرات را شروع کنیم و تاریخ دقیق هفته بعد اعلام خواهد شد. این صحبت ها از آن جهت اهمیت داشت که بالاخره تاریخ تقریبی برای شروع مذاکرات مشخص شد. با انتشار این خبر، میزان خریدها کمی آرام گرفت.

وقت احتیاط در بازار ارز؟

به نظر می رسد امروز بازار بیشتر در گیر و دار بررسی شرایط تازه مذاکراتی باشد. اگر سیگنال مثبتی از سوی طرفین آمریکایی و اروپایی منتشر شود،‌احتمال افت بیشتر دلار وجود خواهد داشت. با این حال،‌ دیشب واکنش ها محتاطانه بود و به همین دلیل احتمال دارد، در روز جاری، بازیگران ارزی  زیاد خود را به زحمت نیاندازند.

عده ای اعتقاد دارند، همین اعلام زمان آغاز مذاکرات موجب خواهد شد که خریداران از بازار به صورت موقت خارج شوند و فروشندگان جدیدی حضور پیدا کنند. این در حالی است که عده دیگری باور دارند،‌ سطح اختلاف ها و تفاوت زاویه دیدها به اندازه ای است که احتمال دسترسی سریع به توافق وجود ندارد. از نگاه گروه دوم، با برجسته شدن این اختلاف ها و آشکار شدن بیشتر اثرات کسری بودجه دولت،‌ نوسانات صعودی قیمت دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما