روند نزولی قیمت ارزهای دیجتال ادامه یافت

واکنش قیمت طلا به رشد دلار/ مقاومت طلا بالای مرز حساس

کدخبر: 455204
اقتصادنیوز: بهبود خدمات بخش مواد غذایی و خرده‌فروشی و تقویت شاخص دلار باعث نوسانات نزولی قیمت طلا شد، اما فلزگرانبها مرز 1850 دلار را تا ظهر امروز از دست نداد.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت طلای جهانی روز گذشته رقم‌هایی بالای 1875 دلار را به ثبت رساند، اما در ادامه افت کرد و در پایان معاملات دیروز روی 1850 دلار قرار گرفت، قیمت طلا روز گذشته مرز 1850 دلار را از دست نداد و در ساعت 12 و 20 دقیقه ظهر امروز به وقت ایران توانسته بود، فاصله خود را با این مرز قدری زیاد کند و روی 1859 دلار قرار گیرد.  علت نوسانات منفی قیمت طلا گزارش‌های امیدوارکننده در مورد رشد خدمات خرده‌فروشی و مواد غذایی و تقویت شاخص دلار عنوان می‌شد.

افت قیمت ارزهای دیجیتال ادامه یافت

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 22 دقیقه عصر به وقت ایران روی 59 هزار و 662 دلار قرار داشت و تغییراتی منفی را نسبت به 24 ساعت و 7 روز گذشته به ثبت رسانده بود، سرمایه بازار بیت کوین در نتیجه این کاهش قیمت به 1.13 تریلیون دلار کاهش یافته بود و اختلاف بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته حدود 13 درصد گزارش می‌شد.

بیت کوین

همراه با قیمت بیت کوین قیمت اتریوم نیز کاهش یافت و روی 4 هزار و 194 دلار قرار گرفت. افت قیمت اتریوم قابل توجه بود و این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته رقم‌هایی را ثبت کرد که در یک ماه گذشته سابقه نداشت. سرمایه بازار اتریوم به 498 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته حدود 5.3 درصد اختلاف داشتند. بازار ارزهای دیجیتال به صورت کلی امروز نزولی بود و علت اصلی این امر تشدید سخت‌گیری استخراج رمزارزها در چین عنوان می‌شود، بر این اساس برخی مقامات چینی روز گذشته در یک کنفرانس خبری بر ممنوعیت استخراج بیت کوین تاکید کردند و همین مسئله باعث شد، بازار رمزارزها نزولی شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما