استخدام ربات در آمریکا رکورد زد

کرونا بازار «استخدامِ ربات ها» را داغ کرد

کدخبر: 455438
اقتصادنیوز: در آمریکا استخدام ربات ها در ۹ ماهه اول سال رکورد زد.

به گزارش اقتصادنیوز، شرکت‌ها فعال در آمریکای شمالی در 9 ماهه اول سال جاری میلادی رکورد تعداد ربات‌های استخدامی را زدند، زیرا آنها برای سرعت بخشیدن به خطوط مونتاژ و تلاش برای اضافه کردن نیروی کار در حال تلاش بودند.

طبق داده های گردآوری شده توسط گروه صنعتی انجمن اتوماسیون پیشرفته، کارخانه ها و سایر کاربران صنعتی ۲۹ هزار ربات سفارش دادند که 37 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته و به ارزش 1.48 میلیارد دلار است.

این رقم از اوج قبلی که در همان دوره زمانی در سال 2017 ثبت شده بود، پیشی گرفت، قبل از اینکه همه گیری جهانی کرونا، اقتصادها را متحول کند.

شتاب برای افزودن ربات‌ها بخشی از رشد بزرگ‌تر سرمایه‌گذاری است زیرا شرکت‌ها به دنبال تامین تقاضای قوی هستند که در برخی موارد به کمبود کالاهای کلیدی منجر شده است.

در همان زمان، بسیاری از شرکت‌ها تلاش کرده‌اند تا کارگرانی را که به دلیل بیماری همه‌گیر کرونا، آواره شده‌اند، برگردانند و ربات‌ها را جایگزینی برای افزودن قدرت نیروی کار به خطوط مونتاژ خود در نظر داشته باشند.

جف برنستاین، رئیس انجمن اتوماسیون پیشرفته، معروف به A3، می‌گوید: «کسب‌وکارها نمی‌توانند افراد مورد نیاز خود را پیدا کنند - به همین دلیل است که برای خودکارسازی مسابقه می‌دهند.»

ربات ها همچنین به زوایای بیشتری از اقتصاد فشار می آورند. شرکت های خودروسازی مدت هاست که بیشتر ربات های صنعتی را خریداری کرده اند.

اما در سال 2020، فروش ترکیبی به انواع دیگر مشاغل برای اولین بار از بخش خودرو پیشی گرفت - و این روند در سال جاری ادامه یافت. بر اساس گزارش A3، در 9 ماه اول سال، سفارشات مربوط به بخش خودرو برای ربات ها با 20 درصد رشد به 12هزار و 544 دستگاه رسید، در حالی که سفارشات شرکت های غیرخودرویی با 53 درصد افزایش به 16هزار و 355 دستگاه رسید.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما