قیمت هفتگی دلار متشکل وارد کانال ۲۴ هزار شد

ریزش قیمت دلار در 5 هفته متوالی /اثر توافق هسته ای در بازار پیش خور شد؟

کدخبر: 473894
فعالان بازار به احیای برجام امیدوار بودند و قیمت متوسط هفتگی دلار مسیر نزولی را دنبال کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، قیمت دلار متشکل و سنا برای پنجمین هفته متوالی مسیر نزولی را دنبال کرد و به نظر می‌رسید بازار در حال پیش‌خور کردن اثر توافق احتمالی است.

امیدواری بازار ارز به احیای برجام

مذاکرات احیای برجام این هفته در حالت تعلیق بود و مذاکره‌کنندگان ارشد برای تصمیم‌گیری سیاسی به پایتخت‌هایشان بازگشته بودند، اما فعالان بازار به احیای برجام امیدوار بودند و قیمت متوسط هفتگی دلار مسیر نزولی را دنبال کرد. قیمت دلار در این هفته نسبتا پایدار بود و بازار شاهد نوسانات شدید قیمتی نبود.

قیمت دلار سنا که در هفته گذشته روی 25 هزار و 479 تومان قرار داشت، 288 تومان معادل 1.1 درصد پایین آمد و روی 25 هزار و 191 تومان قرار گرفت. قیمت دلار متشکل نیز 286 تومان افت کرد و با ورود به کانال 24 هزار تومان روی 24 هزار و 969 تومان ایستاد.

هفته اخیر هفته 45 سال بود و قیمت هفتگی دلار متشکل و سنا از هفته 40 ام سال به صورت پیوسته مسیر نزولی را دنبال کرد.

a

قیمت هفتگی یورو کاهش یافت

همانند دلار قیمت یورو متشکل و سنا نیز در هفته اخیر کاهش یافت. قیمت یورو سنا از 28 هزار و 888 تومان به 28 هزار و 608 تومان رسید و 280 تومان، معادل حدود 1 درصد پایین آمد. قیمت یورو متشکل از 28 هزار و 631 تومان به 28 هزار و 422 تومان رسید و 209 تومان معادل حدود 0.7 درصد افت کرد.

b

قیمت دلار به مقدار تعادلی‌اش نزدیک می‌شود؟

حدود یک ماه است که حجم عرضه دلار و یورو در شبکه اطلاع‌رسانی بازار متشکل اعلام نمی‌شود. فعالان بازار انتظار از سرگیری مذاکرات بعد از تصمیم‌گیری سیاسی را می‌کشند و احتمالا با ادامه مذاکرات اخبار تعیین‌کننده‌ای به بازار ارز ارسال می‌شود و قیمت‌ها تحت تاثیر قرار می‌گیرند. البته روند قیمتی دلار در هفته‌های اخیر نشان می‌داد، بازار در حال پیش‌خور کردن اثر توافق احتمالی بود و ممکن است قیمت‌ها به حالت تعادلی خود با فرض حصول توافق بسیار نزدیک شده باشند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی