آیا اونس طلا به 2000 دلار می‌سد؟

امیدواری گسترده خرده‌فروش‌ها به بازار جهانی طلا

کدخبر: 490518
اقتصادنیوز:طلا در هفته پیش با نواسانات غیرقابل پیش‌بینی مواجه بود و پس از چند ماه بازدهی آن منفی شد. به همین علت اکثر تحلیل‌گران وهمچنین فعالان بازار نسبت به آینده طلا دیدگاه روشنی ندارند.

به گزارش اقتصادنیوز ، بر اساس آخرین نتایج نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز، دست‌کم 40 درصد تحلیل‌گران، بازار هفته آتی طلا را صعودی  ارزیابی می‌کنند. با این حال به نظر می‌رسد که سرمایه‌داران خرد هنوز نسبت به آینده طلا در کوتاه‌مدت خوش‌بین‌تر باشند.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equiti Capital، در این باره تاکید می‌کند که او همچنان نسبت به طلا خوش بین است اما طلا را با قیمت های فعلی خریداری نخواهد کرد. او ادامه داد: اگر طلا بتواند حمایت بالای 1920 دلار را حفظ کند، روند صعودی آن همچنان پابرجا خواهد ماند. من همچنان معتقدم که احتمال اینکه طلا به بالای 2000 دلار در هر اونس برسد بیشتر از سقوط به زیر 1900 دلار است.

این هفته 18 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان، هفت تحلیلگر، معادل 39 درصد، بر این باورند که قیمت اونس طلا در هفته آتی روندی صعودی خواهد داشت. در عین حال، 6 تحلیلگر معادل 33 ​​درصد روند بازار را نزولی و 5 تحلیلگر معادل 28 درصد هم بازار را کم‌نوسان پیش‌بینی می‌کنند.

 647  نفر هم در نظرسنجی آنلاین خرده فروش‌ها شرکت کرده‌اند. از این تعداد، 363 نفر یا 56 درصد بازار را صعودی،  170 یا 26 درصد این روند را کاهشی و  18 درصد هم بازار را کم‌نوسان ارزیابی کرده‌اند.

photo_2022-04-23_09-43-55

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران،۳۱ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی