اجماع شکننده در بازار طلا

قیمت طلا صعودی می شود یا نزولی؟/دلار رکورد زد

کدخبر: 492447
تقریبا بازارهای جهانی متقاعد شده اند که فدرال رزرو در نشست هفته آینده نیم درصد نرخ بهره هدف را افزایش خواهد داد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در هفته ای که گذشت بیش از 1.7 درصد کاهش داشت تا کار خود را زیر مرز 1900 دلاری به پایان برساند.

طلا در انتظار تصمیم فدرال رزرو

در حالی طلا نتوانست در هفته گذشته مرز روانی 1900 دلار را حفظ کند که بیش از همه چیز در انتظار تصمیم مقامات فدرال رزرو در هفته آینده است. با اینکه داده های رشد اقتصادی بزرگ ترین اقتصاد جهان برای سه ماهه اول سال 2022 میلادی مطلوب نبود، اما به نظر می رسد فعلا اولویت مقامات بانک مرکزی مبارزه با تورم است.

رقیب طلا جلو زد

بنا به گزارش اکوایران، در کل از نظر تحلیل گران ماه آوریل برای فلز زرد فاجعه بار بود زیر رقیب آن یعنی دلار با رشد قابل توجهی مواجه شد و رکوردهای دیرینه را جابه جا کرد.

ارزش دلار آمریکا از سویی با پشتوانه سرمایه ها برای پناه گاه امن، رکود اقتصادی در اروپا، وضعیت کرونا در چین و همچنین تفاوت انتظاری نرخ بهره در آمریکا و اروپا وارد روندی صعودی شده است.

فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می دهد؟

تقریبا بازارهای جهانی متقاعد شده اند که فدرال رزرو در نشست هفته آینده نیم درصد نرخ بهره هدف را افزایش خواهد داد. همچنین پیش بینی می شود به طور کلی در سال جاری فدرال رزرو برای مقابله با تورم تا انتهای سال 2.5 درصد نرخ بهره را افزایش دهد.

طلا صعودی می شود یا نزولی؟

شرایط بوجود آمده برای طلا اجماع صعودی را میان تحلیل گران و سرمایه گذاران را شکسته است. با اینکه اکثریت تحلیل گران و سرمایه گذاران باور دارند که هفته آینده طلا می تواند مرز 1900 دلاری را پس بگیرد، اما این اکثریت در حد هفته های گذشته نیست. در نظر سنجی سایت کیتکو 53 درصد تحلیل گران وال استریتی و 49 درصد معامله گران مین استریتی بر این باورند که طلا می تواند هفته آینده صعود کند. این وجود طلا برای حفظ جایگاه کنونی در بلند مدت موانع بسیار سختی پیش رو خواهد داشت.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی