قیمت دلار در بازار شبانه /فشار فروش دلار در بازار پشت خطی

کدخبر: 510707
شماری از معامله گران خرد از افزایش سریع و با قدرت دلار ناامید شده اند و به همین دلیل ترجیح می دهند که ارز خود را به فروش برسانند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، اگر امروز دلار در مسیر کاهشی قرار بگیرد می توان گفت که معامله گران بزرگ به بازار خرد بی توجه نیستند. در مقابل، ماندن دلار بالای محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان می تواند نشان دهد که بازار، معاملات فردایی را از بازار نقدی خرد بیشتر جدی می گیرد.

دیشب در بازار خرد تمایل به فروش دلار بیشتر شده بود. برخی از معامله گران حاضر بودند که ارز خود را حتی در محدوده ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش برسانند. این در حالی بود که دیروز در بازار فردایی، کمتر معامله گری تمایل داشت که اسکناس آمریکایی را زیر محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش برساند. 

به باور برخی فعالان، شماری از معامله گران خرد از افزایش سریع و با قدرت دلار ناامید شده اند و به همین دلیل ترجیح می دهند که ارز خود را به فروش برسانند.

با این حال، تعداد دیگری از فعالان معتقدند که حجم معاملات خرد چندان زیاد نیست و تاثیری بر روی کلیت بازار نخواهد داشت. از نگاه آن ها، برخی افراد به دلیل نیازهای مالی و بالا رفتن هزینه های جاری، اقدام به فروش ارزهای قبلی خریداری شده خود می کنند و این موضوع نمی تواند وضعیت دلار در بازار عمده را تحت تاثیر قرار دهد. 

اگر امروز دلار در مسیر کاهشی قرار بگیرد می توان گفت که معامله گران بزرگ به بازار خرد بی توجه نیستند. در مقابل، ماندن دلار بالای محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان می تواند نشان دهد که بازار، معاملات فردایی را از بازار نقدی خرد بیشتر جدی می گیرد.

دلار برای اینکه در جهت صعودی باقی بماند نیازدارد که درهم بالای خط ۸ هزار و ۸۰۰ تومان باقی بماند. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی