گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

ثبت دومین هفته پی‌درپی صعودی برای طلا

کدخبر: ۵۲۵۹۳۹
اقتصادنیوز: این هفته قیمت اونس طلا بالای مرز 1700 دلاری باقی ماند و هفته دوم روند صعودی خود را ثبت کرد.
ثبت دومین هفته پی‌درپی صعودی برای طلا

به گزارش اقتصادنیوز ، طلا دیروز روندی کاهشی داشت، اما همچنان دومین افزایش هفتگی متوالی را ثبت کرد. 

قرارداد آتی معیار طلا در معاملات روز را 11.50 دلار یا 0.7 درصد کاهش داد و به 1709.30 دلار در هر اونس رسید. با این حال، در هفته گذشته، طلای دسامبر 2.2 درصد افزایش یافت و فراتر از 1.3 درصدی هفته رفت.

قیمت نقدی شمش، که بیشتر از معاملات آتی توسط برخی معامله گران دنبال می شود، 13.54 دلار یا 0.8 درصد کاهش یافت و به 1699.08 دلار رسید.

سونیل کومار دیکسیت، استراتژیست فنی ارشد در SKCharting.com در این باره تاکید، علیرغم افزایش هفتگی، اگر افزایش ارزش دلار و بازده اوراق قرضه آمریکا متوقف نشود، کاهش طلا ادامه خواهد داشت.

دیکسیت تصریح کرد: « اگر طلا از منطقه مقاومت 1730 دلاری با شکست به زیر منطقه 1690 تا 1685 دلار تایید شود، خرس ها به آسانی هدف 1560 دلار را خواهند داشت.»

دیروز شاخص دلار هم برای سومین روز متوالی افزایش یافت. همچنین بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نیز به بالاترین حد یک هفته اخیر 3.906 درصد رسید.

بازدهی دلار و اوراق قرضه زمانی افزایش یافتند که داده‌ها نشان داد که کارفرمایان آمریکایی در ماه سپتامبر 263هزار شغل ایجاد کرده‌اند که کمی بالاتر از پیش‌بینی‌ها بود. در همین حال، داده‌ها نشان می‌دهد که نرخ بیکاری در ایالات متحده از 3.7 درصد در آگوست به 3.5 درصد کاهش یافته است.

با انتشار این گزارش، تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که احتمال افزایش ۷۵ صدم درصدی نرخ بهره برای چهارمین بار متوالی در ماه نوامبر برای برای مبارزه با تورم آمریکا توسط فدرال‌رزرو به شدت افزایش یافته است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید