تحلیلگران کیتکو پیش‌بینی کردند؛

آینده روشن برای طلا

کدخبر: ۵۳۲۶۶۶
اقتصادنیوز: تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که نگاه‌ تحلیل‌گران به آینده بازار طلا تا حدود زیادی بهبود یافته است.
آینده روشن برای طلا

به گزارش اقتصادنیوز، جهش طلا از پایین ترین سطح دو سال اخیر و به دنبال آن افزایش تقریبی 3 درصدی در روز جمعه، تحلیلگران وال استریت را نسبت به آینده طلا تا حدود زیادی خوش‌بین کرده است. با این حال، برخی همچنین خاطرنشان می‌کنند که این فلز گرانبها هنوز باید برای معکوس کردن روند نزولی چند ماهه خود تلاش کند.

تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که نگاه‌ تحلیل‌گران به آینده بازار طلا تا حدود زیادی بهبود یافته است. تحلیل‌هادر میان سرمایه گذاران خرد نیز همچنان در حال بهبود است اما زیر آستانه 50 درصد باقی ماند. 

افزایش بازده اوراق قرضه و دلار آمریکا که نزدیک به بالاترین سطح خود در 20 سال گذشته نگه داشته شده است، همچنان در مقابل طلا قرار دارد.

با این حال، برخی از تحلیلگران خاطرنشان می کنند که نگرانی های فزاینده از رکود باعث افزایش تقاضای پناهگاه امنی مانند طلا شده است.

اوله هانسن، رئیس استراتژی کالا در بانک ساکسو، تاکید کرد رکود در آمریکا، فدرال رزرو را مجبور می کند تا قبل از رسیدن به هدف خود یعنی تورم ۲ درصدی، به چرخه انقباض خود پایان دهد.

او افزود: رکود تورمی با رشد اقتصادی پایین و تورم بالا شرایط صعود طلا  را فراهم خواهد کرد.

این هفته، در مجموع 20 متخصص بازار در نظرسنجی وال استریت کیتکو نیوز شرکت کردند. 10 تحلیلگر یا 50 درصد گفتند که در هفته نسبت به طلا خوش بین هستند. دو تحلیلگر یا 10 درصد گفتند که نزولی هستند. هشت تحلیلگر یا 40 درصد نیز بازار کم‌نوسانی را برای طلا ارزیابی کرده اند. در بخش خرده فروشی، 520 پاسخ دهنده در نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. در مجموع 240 رأی دهنده یا 46 درصد افزایش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند. 169 نفر دیگر یا 33 درصد پیش بینی کردند طلا سقوط خواهد کرد. unnamed

 

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید