گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

ثبت بدترین هفته برای طلا در 2 ماه اخیر!

کدخبر: ۵۷۶۲۱۵
اقتصادنیوز: بازار فلز زرد در بدترین هفته خود از اواخر ژانویه حدود 2 درصد کاهش داشت.
 ثبت بدترین هفته برای طلا در 2 ماه اخیر!

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت طلا در روز جمعه در حوالی پایین‌ترین حد دو ماه اخیر در نوسان بود و به دلیل نگرانی‌ها در مورد افزایش سقف بدهی آمریکا و انتظارات از نرخ‌های بهره بالا باعث شد سرمایه‌گذاران به سمت دلار حرکت کنند.

فلز زرد در بدترین هفته خود از اواخر ژانویه حدود 2 درصد کاهش ارزش داشت. همزمان شاخص دلار شاهد یک جهش بزرگ بود. روند فلز زرد پس از رکوردشکنی تاریخی خود در اوایل ماه مه تغییر جهت داده است، با این حال هنوز بسیاری از تحلیل‌گران با توجه به بحران‌ها و چالش‌های اقتصادی آمریکا و جهان هنوز به این فلز به عنوان پناهگاه امن نگاه می می‌کنند.

امروز هر اونس طلا با 0.1 درصد کاهش به 1939.70 دلار رسید، هر اونس طلای ماه ژوئن نیز 0.2 درصد کاهش یافت و به 1939.80 دلار رسید. هر دو ابزار پس از سقوط به زیر سطح کلیدی 2هزار دلار در هر اونس در اوایل ماه مه، در کف قیمتی دو ماه گذشته قرار داشتند.

gold_3d_b_o_usd_x

بیت‌کوین ارز دیجیتال غالب بازار

ارزش کل بازار کریپتو در نوامبر 2021 به بالاترین مقدارخود رسید، زمانی که ارزش آن در اوج روند صعودی به 3.05 تریلیون دلار رسید. از آن زمان، این ارزش دوباره کاهش یافت و در دسامبر 2022 به 826 میلیارد دلار کاهش یافت.

در 24 ساعت گذشته، کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال 1.24 درصد افزایش یافت. با این حال، در مقایسه با یک سال قبل، هنوز 9.6 درصد کمتر است. بیت‌کوین با ارزش بازار 514 میلیارد دلاری، ارز دیجیتال غالب باقی می‌ماند.

Screen Shot 1402-03-05 at 16.56.48

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند پس از تصویب قرارداد بدهی و صدور یک تریلیون دلار اوراق خزانه‌داری توسط…

از دست ندهید
کارگزاری مفید