«اقتصاد نیوز» گزارش می‌دهد

سیگنال «توافق» به بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۱ مرداد

کدخبر: ۵۹۱۵۷۳
اقتصادنیوز: روز گذشته انتشار چندباره خبر آزاد‌سازی منابع ارزی بلوکه شده در کره‌جنوبی‌، بازار پشت خطی دلار را بهم ریخت و اسکناس آمریکایی از کانال 49 هزار تومان عقب‌نشینی کرد. عده ای فعالان بازار سکه می‌گویند این خبر احتمالا در روز جاری بر روی‌ قیمت سکه هم اثر گذار باشد.
 سیگنال «توافق» به بازار سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۱ مرداد

به گزارش اقتصادنیوز ، در روزهای پایانی هفته گذشته بود که محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد به زودی خبرهای خوب ارزی در  مورد پول های بلوکه شده منتشر خواهد شد.

روز گذشته انتشار خبر آزاد‌سازی منابع بلوکه شده ارزی ایران در کره‌جنوبی‌ آن هم برای چندمین بار، بازار پشت خطی دلار را بهم ریخت و اسکناس آمریکایی کانال 49 هزار تومان عقب‌نشینی کرد. عده ای فعالان بازار سکه می گویند این خبر احتمالا در روز جاری بر روی‌قیمت سکه هم اثر گذار باشد.

فوری/ واریز منابع ارزی بلوکه شده ایران به حساب شش بانک ایرانی

روزنامه نیویورک‌تایمز در این باره گزارش داده ایران و آمریکا بر سر آزادی ۵ زندانی آمریکایی از ایران و آزادسازی ۶ میلیارد دلار از اموال ایران در کره‌جنوبی توافق کرده‌اند.

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز ضمن تایید این توافق از انتقال زندانیان آمریکایی از زندان اوین به حصرخانگی خبر داد. نیویورک‌تایمز نحوه انتقال این دارایی‌ها را نیز این‌گونه بیان کرده است: ۶میلیارد دلار از اموال ایران در کره‌جنوبی به یورو تبدیل شده و به حسابی در قطر منتقل می‌شود و پس از این انتقال قرار است ایران نیز متقابلا ۵ زندانی را آزاد کند.

البته‌ گفته شده که روند آزاد‌سازی این اموال نیز مانند دارایی‌های بلوکه شده در عراق با کمک واسطه‌ها صورت خواهد پذیرفت و مستقیم به حساب بانک مرکزی واریز نخواهد شد. علاوه بر آن محدودیت‌هایی نیز در زمینه استفاده از آنها وجود دارد.این امر هم می تواند میزان اثر گذاری این خبر را تا حدودی در بازار ارز و سکه را  کم کند.

عقب‌نشینی دلار با یک خبر مهم / پیش‌بینی قیمت دلار امروز

قیمت سکه در حال حاضر در حدود ۲۸میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قرار دارد. فعالان‌ بازار می‌گفتند در صورتی که سکه بازان در روز جاری تحت‌تاثیر اخبار جدید قرار بگیرند و نرخ دلار کاهش معناداری را ثبت کند، احتمال عقب نشینی قیمت سکه‌ تا کانال ۲۷ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید