گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا وارز تهران

رمزگشایی از علت عقب نشینی قیمت طلا / پیش بینی قیمت سکه امروز

کدخبر: ۵۹۲۹۰۵
اقتصادنیوز: قیمت اونس طلا در هفته‌ گذشته سومین هفته متوالی نزولی را تجربه کرد که این امر می تواند خبر خوبی برای سکه بازان داخلی نباشد.
رمزگشایی از علت عقب نشینی قیمت طلا / پیش بینی قیمت سکه امروز

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز پنجشنبه گذشته در حول و حوش 27 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد و در معاملات پشت خطی روز جمعه هم در همین حدود قیمت خورد.

به نظر می رسد بازار سکه به سه دلیل شاهد کمبود تقاضا شده است.اولین دلیل به عقبگرد قیمت طلا در بازار جهانی برمی گردد.قیمت اونس طلا در هفته‌ گذشته سومین هفته متوالی نزولی را تجربه کرد و نزدیک به 1 درصد افت کرد.

 فعالان بازار معتقدند مهم‌ترین عاملی که طلا در سراشیبی قرار بگیرد داده‌های اقتصادی قدرتمند آمریکا است که  موجب عقب نشینی خریداران از بازار طلای جهانی شده است. 

به نظز می رسد فعالان بازار همچنان شانس افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را بالا بدانند. طلا بسیار به نرخ بهره هدف فدرال رزرو حساس است و افزایش نرخ بهره در واقع از جذابیت طلا کم کرده است.از سوی دیگر قیمت دلار  در معاملات  روز جمعه نوسان محدودی را ثبت کرد در مرز ۴۹ هزار تومان معامله شد و گفته شده که هرات امروز تعطیل است.

سیگنال ریاض و هرات به بازار/پیش بینی قیمت دلار امروز 28 مرداد 1402

برخی هم به دنبال نتایج دیدار روز گذشته امیرعبداللهیان و محمد بن سلمان هستند.اگر بازار ارز به قاعده قبل عمل کند سفر وزیر خارجه به عربستان می تواند دلار را برای روز شنبه کاهشی کند؛ در صورتی که دلار مسیر کاهش را دنبال کند این امر می تواند بر روی قیمت سکه اثر گذار باشد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی