گزارش اقتصادنیوز از حال و هوای بازا ر ارز و سکه تهران،

قیمت سکه فرو ریخت/ ورود طلا به مسیر نزولی؟

کدخبر: ۶۰۱۲۴۸
اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در بازار امروز شنبه ۸ مهر ماه 1402 فرو ریخت و تا ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پایین آمد.
قیمت سکه فرو ریخت/ ورود طلا به مسیر نزولی؟

  به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار امروز، شنبه هشتم مهر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با افزایش نامحسوس ۵ تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۱ هزار و ۱۹۹ تومان قرار گرفته است.

  همچنین قیمت یورو نیز با نوسان بیشتری نسبت به دلار با افزایش قابل‌توجه ۳۱۰ تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۳ هزار و ۶۰۶ تومان قرار گرفته است.

  در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۱۸ تومان بر تابلو درج شده که نسبت به‌روز گذشته تغییر محسوسی نداشته است.

 نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۴۵۴ تومان، ۳۹ هزار و ۶۴۲ تومان و ۱۰ هزار و ۱۹۸ تومان درج شده است.

  در بازار غیررسمی هم قیمت دلار امروز در تهران در مقایسه با روز پنجشنبه هفته قبل نوسان محدودی را ثبت کرد و در حول‌وحوش ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان تا ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.

 از سوی دیگر، هرات هم امروز شاهد افت نرخ دلار بود و هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده با ۴۹ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد که نسبت به عصر دو روز قبل ۱۵۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد. درهم نیز امروز در با ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان نرخ‌گذاری شد که نسبت به دو روز قبل تقریباً ثابت بود.

 بازار سکه هم شاهد قدرت‌نمایی معامله‌گران کاهشی بود.قیمت سکه امامی که عصر دو روز قبل مرز حساس ۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را ازدست‌داده بود، در اولین روز هفته جاری تا ۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پایین آمد.

 فعالان اقتصادی بازار پیش از شروع به کار بازار امروز گفته بودند در حال حاضر قیمت سکه امامی از طرف قیمت طلای جهانی تحت‌فشار است و اگر قیمت دلار هم رشد نکند، سکه می‌تواند سطوح مهم حمایتی را از دست دهد.

 قیمت طلا در روز جمعه تا زیر مرز مقاومتی ۱۸۵۰ دلار افت کرد و در مسیر کاهش ماهانه و سه‌ماهه قرار گرفت؛ زیرا انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه دارد. در واقع انتظار افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت طلا را به پایین‌ترین رقم طی ۶ ماه گذشته رسانده است. قیمت طلا ۱۸ عیار هم امروز در حدود ۲ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۲۰۰ تومان معامله شد که نسبت به دو روز قبل ۳۷ هزار و ۶۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی