رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران:

شرط کاهش قیمت طلا /حباب سکه اعلام شد

کدخبر: ۶۲۲۱۴۵
اقتصادنیوز: رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: اگر بانک مرکزی قیمت ارز را کنترل و سکه به بازار تزریق کند، می‌تواند نقش محوری در کاهش قیمت‌ها داشته باشد.
شرط کاهش قیمت طلا /حباب سکه اعلام شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نادر بذرافشان در مورد علل نوسانات بازار طلا و سکه اظهار کرد: علت عمده افزایش قیمت طلا و سکه مربوط به نوسانات بازار جهانی طلا می‌شود؛ همچنین نوسانات داخلی بازار ارز و تنش‌های سیاسی اقتصادی منطقه روی افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه اثر خود را گذاشته است. در نهایت قیمت‌ها در بازار داخلی نسبت به کل بازار جهانی افزایش بیشتری یافت به گونه‌ای که حباب سکه مرز ۷ میلیون تومان را نیز رد کرد.

وی افزود: از اواسط هفته گذشته روند افزایشی قیمت‌ها در داخل شروع شد و پس از افزایش ۲۰ دلاری نرخ جهانی طلا، قیمت‌ها در داخل مجدد دستخوش تغییر شد.

بذرافشان ادامه داد: بنابراین افزایش نرخ جهانی طلا، نوسانات و افزایش نرخ ارز و بروز تنش‌های اقتصادی و سیاسی در منطقه از عوامل اصلی افزایش قیمت طلا و سکه بوده است.

رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در مورد وضعیت تقاضا نیز گفت: بعد از یک رکود طولانی مدت در بازار، در روز مادر تقاضا در این بخش افزایش یافت اما مجدد تقاضا کاهش و بازار دوباره رکودی شد. در حال حاضر نیز هیچ گونه التهابی از نظر تقاضا در بازار نداریم و روال عادی طی می‌شود.

وی در مورد اینکه افزایش قیمت‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: تحلیل گران در سال جدید پیش بینی می‌کردند که روند اونس جهانی افزایشی باشد که اگر این اتفاق بیافتد بازارهای داخلی تحت تأثیر این نوسانات قرار می‌گیرند. از سویی دیگر نیز باید ببینیم تنش‌های سیاسی و اقتصادی در منطقه و البته نوسانات داخلی ارز به چه سمتی می‌رود.

بذرافشان افزود: اگر بانک مرکزی قیمت ارز را کنترل و سکه به بازار تزریق کند می‌تواند نقش محوری در کاهش قیمت‌ها داشته باشد. حال باید صبر کنیم تا ببینیم روزهای آینده بازارهای جهانی طلا، بازار داخلی ارز و وضعیت منطقه به چه سمت و سویی می‌رود.

به گزارش مهر، در حال حاضر قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲ میلیون و ۷۱۶ هزار تومان، طلا ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۶۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان، سکه امامی ۳۳ میلیون و ۸۴۵ هزار تومان، سکه طرح جدید ۲۹ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان و ربع سکه ۱۲ میلیون و ۳۵ هزار تومان است.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی