گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه ؛

فشار طلا به بازار سکه / سکه دوباره ریزش می‌کند؟‌

کدخبر: ۶۲۸۲۹۳
اقتصادنیوز: فعالان بازار در مورد روند حرکتی قیمت سکه در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه می گفتند احتمالا امروز قدرت جناح کاهشی بازار با فشار جهانی طلا بیشتر از افزایشی ها خواهد بود.
فشار طلا به بازار سکه / سکه دوباره ریزش می‌کند؟‌

به گزارش اقتصادنیوز، بررسی وضعیت معاملات بازار سکه در روز گذشته نشان می‌دهد که قیمت سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و جواهر مسیر کاهش را دنبال کرده است. این فلز زرد رنگ داخلی که در روزهای گذشته در سطح ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شده بود دیروز با ۳۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان بسته شد که نسبت به روز دوشنبه ۵۰ هزار تومان ارزان شده بود.معامله گران درباره علت نوسان کاهشی قیمت سکه دو دلیل مطرح کردند.

نخست اینکه به دنبال سیاست های جدید بانک مرکزی در خصوص سپرده گذاری ۳۰ درصدی  و واردات خودرو بازار با کمبود نقدینگی آخر ماه هم همراه شده و همین امر به کاهش تقاضا در بازار سکه دامن زده است. دوم اینکه تزریق بازارساز و خبر عرضه سکه های جدید هم موجب احتیاط عده ای از معامله گران شده است. در کنار این عوامل نرخ دلار هم در یک محدوده خاص رنج شده و از این ناحیه سیگنال خاصی به بازار سکه ارسال نشد. 

فعالان بازار در مورد روند حرکتی قیمت سکه در روز چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه می گفتند احتمالا امروز قدرت جناح کاهشی بازار با فشار جهانی طلا بیشتر از افزایشی ها است.

گفتنی است خبر عدم کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو موجب شده که قیمت طلای جهانی هم ریزش قابل توجهی را ثبت کند.قیمت اونس طلا امروز بر روی  ۱,۹۹۲  دلار قرار گرفت که در مقایسه با روز قبل ۲۷ دلار پایین آمده است.

 در شرایط کنونی تحلیلگران معتقدند با توجه با قیمت اعلامی اتحادیه طلا، گفته می‌شود که اگر سکه امامی ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد احتمال عقب‌نشینی تا کف کانال یاد شده وجود دارد. البته به باور عده‌ای از تحلیلگران ماندگاری سکه بالای ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌تواند کفه ترازوی افزایشی‌ها را سنگین‌تر کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید