گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه؛

بازار سکه در حالت آماده باش/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 7 اسفندماه 1402

کدخبر: ۶۳۰۷۶۸
اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در معاملات نقدی دو روز قبل صعودی شد؛ در حال حاضر معامله‌گران انتظار دارند باعرضه سکه امامی در هفته آتی حباب سکه در سرازیری کاهش قرار گیرد.
بازار سکه در حالت آماده باش/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز 7 اسفندماه 1402

 به گزارش اقتصادنیوز، طبق خبرهای منتشر شده در روزهای آینده بازار سکه یک اتفاق مهم را تجربه خواهد کرد. طبق خبرهای منتشر شده مرکز مبادله ایران اعلام کرده در تاریخ ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۲ عرضه گسترده سکه را آغاز خواهد کرد. در همین راستا در روز شنبه برخی از معامله‌گران توصیه می‌کردند که سکه بازان سکه‌های ۸۶ و قدیم را بفروشند تا دچار زیان نشوند. این دسته مدعی بودند که قیمت این سکه‌ها بعد از عرضه سکه‌های جدید بانک مرکزی وارد فاز نزول خواهد شد. معامله‌گران انتظار دارند با عرضه سکه امامی در هفته آتی حباب سکه کاهش پیدا کند.

 این پیش بینی در حالی مطرح شد که قیمت سکه امامی در همان روز صعودی بود. این فلز گران‌بهای داخلی در روز شنبه با رشد تقریباً ۲۵۰ هزارتومانی به ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. بااین‌حال در زمان تدوین این گزارش هر قطعه سکه امامی در حدود ۳۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت خورد که نسبت به‌روز شنبه ۱۵۰ هزار تومان کاهش را ثبت کرده است.

خبر مرتبط
آخرین قیمت سکه، نیم سکه و ربع سکه امروز 7 اسفند 1402/ سکه بالا رفت +جدول

اقتصادنیوز:امروز سکه امامی با رشد ۰.۲۹ درصدی به۳۳,۶۰۰,۰۰ ۰ (سی و سه میلیون و ششصد هزار) تومان رسید.

 از سوی دیگر قیمت طلای جهانی هم با نوسان کاهشی ۲ دلاری در محدوده ۲۰۳۳ دلار معامله شد. فارغ از بازار طلا و سکه قیمت تتر در روز یکشنبه نوسان قابل‌توجهی را ثبت نکرد و بین ۵۷ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۵۷ هزار و ۴۰۰ تومان نوسان داد. قیمت تتر از دوم اسفند وارد کانال ۵۷ هزار تومان شده است و همچنان در این کانال نوسان می‌دهد.

 بااین‌همه، تحلیلگران فنی معتقدند قیمت سکه امامی در بازار امروز مرز ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. به عقیده این دسته درصورتی‌که سکه بالای مرز ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تثبیت دهد، احتمال رسیدن تدریجی آن به پله هشتم کانال مذکور وجود دارد. بااین‌حال اگر سکه مرز ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دست دهد ممکن است تا محدوده ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عقب‌نشینی کند.

خبر مرتبط
قیمت طلا و سکه امروز دوشنبه ‌7 اسفند 1402/ طلا بالا رفت +جدول

اقتصادنیوز: قیمت طلا امروز بالا رفت و هر گرم طلا ۱۸ عیار با رشد ۰.۳۲ درصدی به ۲,۸۸۱,۱۰۰ (دو میلیون و هشتصد و هشتاد و یک هزار و یکصد ) تومان رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید