گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه؛

گوش بازار سکه تیز شد؛ خبر مهم از عمان رسید/ قیمت طلا رشد کرد/پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۴ اسفند ۱۴۰۲

کدخبر: ۶۳۴۶۸۶
اقتصادنیوز: قیمت طلای جهانی در بازار امروز پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه ۱۳ دلار افزایش یافت؛ اتفاقی که ممکن است نوسانات بازار سکه را تحت تاثیر قرار دهد، اما آیا امروز قیمت طلا، سکه را در مسیر صعود قرار خواهد داد یا بازارساز مانع می‌شود؟
گوش بازار سکه تیز شد؛ خبر مهم از عمان رسید/ قیمت طلا رشد کرد/پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۴ اسفند ۱۴۰۲

به گزارش اقتصادنیوز، با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ بازار حراج سکه طلا هم داغ شده با این حال قیمت ها در معاملات نقدی عصر دیروز نوسان کاهشی نداشتند.نگاهی به خانواده سکه در سایت اتحادیه طلا و جواهر نشان می دهد که روز چهارشنبه قیمت سکه امامی در رقم ۳۶ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین از میان برادرهای کوچک تر قیمت نیم سکه مجددا افزایشی شده بود.به عبارت دیگر  روز سه شنبه ۵۰۰ هزار تومان و روز قبل هم ۳۰۰ هزار تومان بر ارزش خود افزود و به ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

همچنین ربع سکه و سکه گرمی هم هر کدام با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به ترتیب با ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان فروخته شدند.

خبر مرتبط
سردرگمی نرخ‌ها در آخرین پنجشنبه سال/ لیر ترکیه کوتاه آمد؛ درهم امارات بالا کشید

اقتصادنیوز: امروز قیمت درهم امارات در بازار ارز تهران بالا رفت و 16،020 تومان نرخ گذاری شد. قیمت دینار عراق، منات آذربایجان و درام ارمنستان اما ثبات را تجربه کردند.

در معاملات پشت خطی دو اتفاق توجه سکه بازان را به خود جلب کرد و برخی ها می گفتند این دو موضوع ممکن است بازار طلا و سکه را نوسانی کند.

نخست اینکه قیمت طلا روز چهارشنبه به دلیل کاهش ارزش دلار افزایش یافت، زیرا سرمایه گذاران با وجود انتشار آمار تورم ایالات متحده نسبت به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن امیدوار هستند. قیمت اونس طلا در حال حاضر در محدوده ۲۱۷۱ دلار قرار دارد که در مقایسه با روز قبل تقریبا ۱۳ دلار رشد کرده است.

از سوی دیگر  سکه بازان شب گذشته ادعای فایننشال تایمز در خصوص  مذاکرات محرمانه آمریکا و ایران درباره دریای سرخ را هم رصد کردند. فایننشال تایمز در گزارشی مدعی شده آمریکا و ایران در ژانویه مذاکرات غیرمستقیم درباره تنش‌های دریای سرخ انجام داده‌اند. این مذاکرات در عمان برگزار شده است.

این گفتگو از آن منظر حائز اهمیت است که در صورت انجام، نخستین مذاکرات میان دو کشور در ۱۰ ماه اخیر خواهد بود.

با این حال برخی دیگر باور دارند که بازار ساز با عرضه انواع سکه اجازه صعود قابل توجه را به بازار سکه نخواهد داد.

تکنیکالیست‌ها معتقدند سکه بازان در بازار امروز پنجشنبه دو مرز مهم را دنبال خواهند کرد.از یک سو سکه برای رسیدن به مرز ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خیز برداشته است و از طرفی با از دست رفتن مرز ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان امکان عقب نشینی تدریجی تا کف کانال یاد شده محتمل است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید