گزارش «اقتصادنیوز» از بازار طلا و سکه ؛

سکه بازان غافلگیر شدند/ سوخت‌گیری سکه از ۲ نقطه/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۳۸۰۲۸
اقتصادنیوز: سکه‌بازان در دو روز اخیر به دلیل رشد قیمت طلای جهانی و نوسانات بازار ارز که افزایش تنش‌ها در خاورمیانه بر آن اثرگذار بود، شاهد رشد هیجانی قیمت سکه امامی بوده‌اند. اما آیا این روند ادامه دارد یا بازارساز ترمز قیمت سکه را خواهد کشید؟
سکه بازان غافلگیر شدند/ سوخت‌گیری سکه از ۲ نقطه/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه دیروز سه شنبه ۱۴ فروردین ماه بعد از ۱۳ روز تق و لق بودن بازار به مناسب تعطیلات عید نوروز رشد قابل توجهی را ثبت کرد. سایت اتحادیه طلا و جواهر روز گذشته قیمت سکه را ۴۲ میلیون تومان اعلام کرد و این در حالی بود که فلز گران بهای داخلی دو روز قبل بر روی ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار داشت.

البته لازم به یادآوری است که سکه در روزهای پایانی سال قبل در حدود ۳۸ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بسته شده بود.

همچنین نگاهی به سایت مذکور نشان می دهد که هم اکنون و در زمان تدوین این گزارش این فلز زرد رنگ در حدود ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

دسته ای از سکه بازان در معاملات پشت خطی سه شنبه می گفتند احتمالا قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه مانند روز سه شنبه از سمت بازار جهانی طلا تحریک خواهد شد.

گفتنی است قیمت اونس طلا با افزایش سطح تنش ها در خاورمیانه در حول و حوش ۲۲۸۸ دلار قرار دارد که نسبت به روز قبل رشد تقریبا ۳۵ دلاری را تجربه کرده است.

با این حال برخی دیگر بر این باورند که افزایش قیمت‌ها هیجانی بوده و با فروکش کردن اخبار منفی و بازگشت کامل معامله گران به بازار احتمالا قیمت ها از فاز صعود فاصله خواهد گرفت.

سایت دنیای اقتصاد هم در گزارشی نوشته روز گذشته بسیاری از معامله‌گران حاضر به خرید ارز یا سکه در ارقام پیشنهادی خود نبودند. یعنی هرچند فعالان بازار نرخ فروش سکه طلای طرح جدید در بازار را حوالی رقم ۴۲ میلیون تومان اعلام می‌کردند، اما نرخ خرید بسیار پایین‌تر از این رقم بود.

خبر مرتبط
بازار طلا داغ شد/ 2 دلیل مهم افزایش قیمت سکه/ آخرین قیمت دلار امروز

اقتصادنیوز: قیمت طلا و سکه امروز هم مسیر صعود را دنبال کردند اما امروز در بازار ارز چه خبر بود؟

فنی های بازار باور دارند در شرایط کنونی در صورتی که طلا و دلار به بازار سکه سوخت دهی کنند احتمال تداوم نوسان سکه وجود دارد. با توجه به صعود هیجانی سکه، قیمت آن اگر بالای ۴۲ میلیون میلیون تومان ماندگار شود احتمال رسیدن به پله دوم و پنجم کانال یاد شده وجود دارد. از سوی دیگر با فروکش کردن تب هیجان ممکن است سکه به سمت کانال ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی