گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه؛

سیگنال خاورمیانه به بازار/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۲۶ فروردین

کدخبر: ۶۴۰۴۲۹
اقتصادنیوز: برخی از معامله گران می گویند در شرایط کنونی به نظر می رسد تشدید تنش ها و نحوه پاسخگویی ایران به حمله روز یکم آوریل دمشق بار دیگر بازار ارز و سکه را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.
سیگنال خاورمیانه به بازار/ پیش بینی قیمت سکه امروز ۲۶ فروردین

به گزار ش اقتصادنیوز، بازار ارز و سکه تهران که در روزهای اخیر تحت تاثیر تشدید تنش‌ها در خاورمیانه بر مدار نوسان هیجانی حرکت کرد، به نطر می رسد امروز از مولفه مهم حمله بامداد یکشنبه ایران به مناطقی در اسراییل اثر بپذیرد؛ موضوعی که تا این لحظه در صدر اخبار مهم جهان قرار گرفته است. برخی فعالان بازار توصیه می کنند در این شرایط هیجان بازار از خرید صرف نظر شود.

معامله‌گران نقش ریسک‌های سیاسی(ازجمله عملیات‌های نظامی) را در روند بازار پررنگ توصیف می‌کنند چراکه معامله گران با هدف در امان نگه داشتن دارایی‌های خود از موج افزایش قیمت‌ها، در شرایط تحت تاثیر ریسک‌های سیاسی، اقدام به خرید هیجانی می‌کنند و با فروکش کردن اخبار دچار زیان می شوند. 

آنچه در یک روز گذشته در معادلات خارمیانه و به ویژه در مواجهه میان ایران و اسراییل رخ داده، بی‌تردید حائز اهمیت است؛ رخدادهایی که در قالب پاسخ ایران به اقدام تروریستی اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران در دمشق تعریف می‌شود. در همین راستا می‌توان به توقیف یک کشتی باری اسرائیلی توسط نیروی دریایی سپاه در تنگه هرمز اشاره کرد که برخی از تحلیلگران این اقدام را بخشی از پاسخ ایران به اسرائیل تلقی کردند.

در سایه این رخدادهای سیاسی نظامی، بازار سکه نیز واکنش نشان داده و بار دیگر آرایش صعودی به خود گرفت؛ روز گذشته سکه امامی با رشد ۱.۵ میلیون تومانی به مرز ۴۵ میلیون تومان رسید. 

در معاملات پشت خطی شنبه شب هم سکه در محدوده یاد شده نوسان داشت تا آنکه  خبر مهم عملیات پهپادی ایران علیه مواضع اسرائیل اعلام شد. برخی از معامله گران بر این باورند که در شرایط کنونی تشدید تنش ها و  نحوه پاسخگویی ایران به حمله روز یکم آوریل دمشق بار دیگر بازار ارز و سکه را تحت‌الشعاع خود قرار خواهد داد.

با این حال برخی دیگر تداوم یا تغییر این شرایط را به پاسخ احتمالی اسرائیل مرتبط می‌دانند؛ موضوعی که در فضای سیاسی همچنان در قالب خط و نشان و هشدار میان تهران و تل‌آویو مشاهده می‌شود و بنابر ادعای معامله‌گران، هیجان بازار احتمالا تا سیگنال زمانی‌که  سیگنال ریسک دریافت کند، بر مدار هیجان حرکت خواهد کرد.

در مجموع دسته ای از سکه بازان پیش بینی می کنند که امروز سکه مرز ۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد که اگر به آن برسد و بالای آن ماندگار شود، ورود آن به کانال جدید محتمل است. با این حال ازسوی دیگر جناح کاهشی بازار نیز برای عقب نشینی سکه به پایین کانال ۴۵ میلیون تومان تلاش خواهد کرد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی