گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه؛

روز حساس برای سکه‌ بازان/شرط مهم برای کاهش قیمت سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۴۳۱۲۳
اقتصادنیوز: قیمت سکه در معاملات نقدی روز پنجشنبه هفته قبل نزولی شد.در شرایط کنونی فنی‌های بازار معتقدند که قیمت ها در مرز حساسی قرار دارند و دو روز ابتدای هفته جاری برای معامله گران مهم است.
روز حساس برای سکه‌ بازان/شرط مهم برای کاهش قیمت سکه/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، بازار سکه در آخرین روز معاملاتی هفته قبل با افت دما روبرو شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که پس از آنکه قیمت دلار به مسیر کاهشی خود ادامه داد سکه بازان بار دیگر دنده‌معکوس زدند و فلز گران‌بهای داخلی با افت ۱۵۰ هزارتومانی بر روی ۴۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان قرار گرفت.

 در شرایط کنونی فنی‌های بازار معتقدند که قیمت‌ها در مرز حساسی قرار دارند و دو روز ابتدای هفته جاری برای معامله‌گران مهم است.

 گفتنی است بازار طلا روز جمعه شاهد فراز و فرود قیمت اونس طلا بود. فلز زردرنگ جهانی روز گذشته تا سطح ۲۳۵۲ دلار بالا رفت؛ اما دوباره نزولی شد و تا محدوده ۲۳۲۶ دلار پایین آمد. البته بامداد امروز قیمت طلا در حول‌وحوش ۲۳۳۸ دلار بسته شد.

 از سوی دیگر برخی از معامله‌گران مدعی بودند که اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی روز جمعه تا حدودی کاهشی شد. فعالان بازار می‌گفتند درصورتی‌که دلار در اولین روز هفته نوسان نزولی را ثبت کند شرایط برای صعود سکه دشوار خواهد شد.

خبر مرتبط
پس لرزه‌های اولتیماتوم قالیباف به بانک مرکزی در بازار ارز/ طلا و سکه؛ همچنان کاهشی/ نگاه دلار به کانال ۵۰ هزار تومان؟

اقتصادنیوز: بازار امروز پنجشنبه ۶ اردیبهشت ماه در حالی شاهد تداوم عقبگرد قیمت طلا و سکه است که بازار ارز متاثر از پس لرزه‌های اختلاف دیدگاه مجلس با سیاست‌های ارزی دولت بوده است.

 به عقیده تکنیکالیست‌ها درصورتی‌که سکه بالای مرز ۴۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ماندگار شود احتمال رسیدن آن به نیمه کانال یاد شده وجود دارد. از سوی دیگر مرز ۴۲ میلیون‌تومانی و محدوده ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای جناح کاهشی بازار مهم است. هفته گذشته سکه تا این مرز مهم پایین آمد اما نتوانست تثبیت دهد و دوباره به سمت بالا برگشت. تحلیلگران می‌گویند درصورتی‌که سکه مرز ۴۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را از دست دهد قدرت کاهشی‌ها تا حدودی بیشتر خواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی