گزارش «اقتصادنیوز» از بازار سکه

آشتی در بازار طلافروشان/ سکه در دو راهی طلا و دلار/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

کدخبر: ۶۴۶۸۸۸
اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در معاملات نقدی روز گذشته نزولی شد اما صعود قیمت طلای جهانی برخی سکه بازان را نسبت به احتمال افزایش قیمت سکه امیدوار کرد. این در حالیست که صبح امروز خبری هم درباره توافق با طلافروشان برای ثبت اطلاعات در سامانه تجارت مورد توجه معامله گران قرار گرفت.
آشتی در بازار طلافروشان/ سکه در دو راهی طلا و دلار/ پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

به گزارش اقتصادنیوز، معاملات بازار سکه همچنان از شیب نزولی قیمت سکه امامی حکایت دارد و این فلز گرانبهای داخلی روز سه‌شنبه تا محدوده ۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پایین آمد؛ روندی که در واپسین ساعات کاری بازار با نوسان محدودی همراه شد تا هر سکه در نهایت ۴۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش شود. این در حالیست که در معاملات پشت خطی سه‌شنبه‌شب پیش‌بینی‌ها در مورد روند حرکتی سکه امامی در روز چهارشنبه متفاوت بود و عده‌ای از معامله‌گران با اشاره به تداوم تعطیلی‌ها در بازار طلا و اثرگذاری آن بر کاهش حجم فروش سکه صحبت می‌کردند و برخی دیگر هم به نوسانات بازار طلای جهانی گوشه چشمی داشتند.

در همین راستا قیمت اونس طلا در روز سه‌شنبه با کاهش ارزش دلار و بازدهی خزانه‌داری، افزایش یافت و هر اونس طلا پس از افت یک درصدی در روز سه‌شنبه حدود یک درصد رشد کرد و به ۲۳۵۸ دلار رسید؛ بنابراین آنها گفتند که احتمالاً در پنجمین روز هفته قیمت سکه از سمت بازار جهانی طلا شارژ خواهد شد.

بااین‌حال عده‌ای از فعالان بازار می‌گویند که مؤلفه مهم برای بازار سکه نرخ دلار است. به عقیده آنها نگاهی به نوسانات ارزی چند وقت اخیر حکایت از کنترل نرخ‌ها با تزریق ارز دارد. از منظر آنها درصورتی‌که قیمت دلار در روز جاری جانی برای صعود نداشته باشد این اتفاق می‌تواند زمین بازار سکه را سست کند.

اما مهم‌ترین خبری که صبح امروز توجه معامله گران بازار طلا و سکه را به خود جلب کرد؛ توافق طلافروشان با ثبت آمار معاملات و حمل در سامانه جامع تجارت بود؛ موضوعی که حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به آن اشاره کرد و در همین رابطه به صداوسیما گفت: «در جلسه‌ با صنف طلافروشان توافقاتی در رابطه با ثبت اطلاعات در سامانه جامع تجارت صورت گرفت.» خبر مهمی که بر حواشی چند هفته اخیر بازار طلای تهران نقطه پایانی گذاشته و باید منتظر واکنش طلافروشان به این اتفاق در جریان معاملات بازار امروز بود.

در مجموع فنی‌های بازار معتقدند که سکه بازان امروز مرز ۴۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پیش روی خود دارند و اگر بالای آن تثبیت دهد احتمال ورود سکه به کانال ۴۱ میلیون تومان وجود دارد. در غیر این صورت اگر پایین مرز فعلی معامله شود احتمال عقب‌نشینی تدریجی تا کف کانال ۴۰ میلیون تومان محتمل است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی