گزارش اقتصادنیوز از بازار طلا و سکه؛

چین و آمریکا قیمت طلا را پایین کشیدند/ گرای کاهش به قیمت سکه؛ عقب نشینی از کانال 40 میلیون؟/ پیش بینی قیمت سکه امروز 19 خرداد 1403

کدخبر: ۶۵۱۹۷۳
اقتصادنیوز: سقوط اونس طلا به بازار طلا و سکه سیگنال کاهشی داده است و پیش بینی می شود فلز گرانبهای داخلی امروز بر مدار کاهش قیمت حرکت کرده و نوسان محدودی را ثبت کند.
چین و آمریکا قیمت طلا را پایین کشیدند/ گرای کاهش به قیمت سکه؛ عقب نشینی از کانال 40 میلیون؟/ پیش بینی قیمت سکه امروز 19 خرداد 1403

به گزارش اقتصادنیوز، بازار طلا و سکه در حالی به استقبال هفته جدید خواهد رفت که معاملات پشت خطی حکایت از کاهش قیمت‌ها نسبت به دو روز گذشته (پنجشنبه 17 خرداد) داشت و قیمت سکه که روز پنجشنبه 40 میلیون و 900 هزار تومان بسته شده بود، در معاملات پشت خطی با عقبگرد به دامنه 39 میلیون تومان، 39 میلیون و 890 تومان قیمت خورد.

همچنین قیمت طلای آبشده که در روز پنجشنبه پس از 9 روز، با حباب منفی هفته را به پایان رسانده بود، معاملات پشت خطی را با نرخ 14 میلیون و 645 هزار تومان آغاز و با 14 میلیون و 378 هزار تومان تمام کرد. به گزارش اقتصادنیوز، روند نزولی قیمت ها در جریان معاملات پشت خطی ناشی از سقوط ناگهانی و شدید قیمت اونس در بازار روز گذشته است. طلای جهانی که معاملات روز پنجشنبه را با فتح سقف جدید 2360 تومان به پایان رسانده بود، در روز جمعه سقف جدیدی را ثبت کرد و تا مرز 2380 دلار هم بالا رفته بود، در نیمه دوم معاملات از محدوده عقب نشینی کرد و تا 2341 دلار هم پایین آمد. ریزش اونس اما همچنان ادامه دارد و در زمان تدوین این گزارش به 2293 دلار هم رسیده است تا بیشترین کاهش را در سه سال اخیر تجربه کرده باشد.

ریزش قیمت اونس از دو عامل مهم نشات گرفته است؛ اول، توقف خرید طلا توسط چین که طبق اعلام بلومبرگ پس از گذشت 18 ماه اتفاق افتاده است و دوم، انتشار گزارش مشاغل کلیدی آمریکا توسط فدرال رزرو که انتظار کاهش زود هنگام نرخ بهره فدرال رزرو را پایین آورده و باعث افت قیمت طلا شد.

این در حالی‌ست که قیمت دلار هرات هم در معاملات پشت خطی روز گذشته در کانال 59 هزار تومان رفت و آمد داشت و 59 هزار و 80 تومان قیمت خورد. بر اساس گزارش اقتصادنیوز، روز گذشته همچنین معامله گران شاهد انتشار خبری درباره رکوردزنی واردات نفت خام ایران توسط چین در ماه مه به دنبال بهبود حاشیه‌های سود پالایشگاهی، به بالاترین رقم طی هفت ماه گذشته بودند. براساس اعلام بلومبرگ، اطلاعات شرکت کپلر نشان می‌دهد چین در ماه گذشته میلادی ۱.۵۴ میلیون بشکه نفت از ایران وارد کرده که بالاترین رقم از ماه اکتبر بوده است. موضوعی که به عقیده برخی از معامله گران مانع فعال شدن جناح افزایشی در بازار ارز شد، تا پیام افزایشی از دلار به بازار سکه مخابره نشود.

با توجه به کاهش قیمت سکه در معاملات پشت خطی، همچنین سقوط قیمت اونس و طلای آبشده و رنج بودن قیمت دلار، پیش بینی معامله‌گران این است که قیمت سکه در جریان معاملات امروز روند نزولی را در پیش گیرد و از محدوده 40 میلیون تومان پا پس بکشد.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی