ارز اختصاص یافته به واردات کالاهای اساسی اعلام شد/سهم دارو چقدر است؟

کدخبر: ۶۵۲۱۰۰
اقتصادنیوز: سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعلام کرد: از ابتدای فروردین ماه تا روز ۱۸ خرداد سال جاری ۱۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی تامین شده است.
ارز اختصاص یافته به واردات کالاهای اساسی اعلام شد/سهم دارو چقدر است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اصغر بالسینی اظهار داشت: از ابتدای فروردین ماه تا ۱۸خرداد امسال، ۱۳ میلیارد و ۶۳۵ میلیون دلار ارز برای واردات کالاهای اساسی، دارو، کالاهای تجاری و بازرگانی، واردات در مقابل صادرات و خدمات تامین شده است.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران افزود: برای کالاهای اساسی ۳ میلیارد و ۳۲۹ میلیون دلار،‌برای کالاهای تجاری و بازرگانی مبلغ ۷ میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار و برای خدمات ۲۹۵ میلیون دلار و برای واردات در مقابل صادرات ۲ میلیارد و ۳۵۶ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفت.

وی بیان داشت: برای واردات کالای اساسی کشاورزی شامل گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی ۲ میلیارد و ۸۱۰ میلیون دلار، برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی ۵۱۹ میلیون دلار و در مجموع ۳ میلیارد و ۳۲۹ میلیون دلار برای کالای اساسی و دارو ارز با نرخ ۲۸۵۰۰ تومان با هدف حمایت از مصرف کنندگان و دسترسی اقشار جامعه به کالاهای ضروری با قیمت ارزانتر پرداخت شد.

بالسینی گفت: تامین ارز نیمایی برای صنایع حمل و نقل و خودرو یک میلیارد و ۵۵ میلیون دلار، صنایع تجهیزات برق و الکترونیک یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون دلار، صنایع معدنی ۵۳۸ میلیون دلار، ماشین‌آلات و تجهیزات تولید ۵۹۲ میلیون دلار و منسوجات و پوشاک ۳۶۵ میلیون دلار صورت گرفته است؛ این گروه‌های صنایع همچنین به ترتیب ۵۸۷، ۱۲۱، ۴۴۳، ۴۱۶ و ۲۱ میلیون دلار ارز توافقی یا واردات در مقابل صادرات تا پایان روز ۱۸ خرداد ماه دریافت کرده‌اند.

سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران ادامه داد: همچنین ۳ میلیارد و ۸۴۵ میلیون دلار ارز نیمایی و ۷۶۸ میلیون دلار ارز واردات در مقابل صادرات به سایر صنایع اختصاص داده شده است.

ی بیان کرد: دوازدهمین حراج سکه نیز از دوشنبه ۲۱ خردادماه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران برگزار خواهد شد.

بر اساس این گزارش، امروز ۱۹ خرداد ماه ۱۴۰۳ در تالار اسکناس ارز مرکز مبادله ایران، دلار با نرخ ۴۵ هزار و ۲۸۸ تومان، یورو با نرخ ۴۸ هزار و ۹۴۳ تومان و درهم با نرخ ۱۲ هزار و ۳۳۱ تومان مورد مبادله قرار گرفت. همچنین تالار حواله ارز، شاهد مبادله دلار با نرخ ۴۲ هزار و ۳۲۵ تومان، یورور با نرخ ۴۵ هزار و ۷۴۱ تومان و درهم با نرخ ۱۱ هزار و ۵۲۵ تومان بود.

میانگین موزون نرخ ارز یک ماهه منتهی به ۱۹ خرداد، ۳۷ هزار و ۴۹۴ تومان برای دلار، ۴۰ هزار و ۲۰۵ تومان برای یورو، ۱۰ هزار و ۲۰۹ تومان برای درهم و ۵ هزار و ۱۷۴ تومان برای یوآن محاسبه شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی