شهردار تهران اعلام کرد :‌

دلیل مقاوم سازی پارکینگ پروانه / توجه به اقتصادمحلی در بودجه 1400 پایتخت

کدخبر: 384608
​شهردار تهران گفت: برای اختصاص پارکینگ پروانه به پلاسکو باید این پارکینگ مقاوم سازی می شد .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم آیین بازگشایی جمعه بازار پروانه گفت: تپه های عباس آباد جای بسیار مهمی است و زنده یاد بهنام اتابکی نقش زیادی در ساماندهی این مجموعه داشت و اگر آن گروه منسجم در آن دوره عمل نمی کرد و پشتیبانی نمی شد، خیلی از این اتفاقات خوب نمی افتاد.

حناچی با اشاره به شرایط شیوع کرونا در کشور گفت: در این دوران اقتصاد آنها که روزمزد بودند تحت تاثیر قرار گرفته و در بودجه ۱۴۰۰ به این موضوع توجه کرده ایم که  طبق آمار این بحران اقتصادی ۳۰درصد جمعیت شاغلان را در بر می گیرد و شهرداری هم نسبت به این موضوع حساسیت خواهد داشت. بنابراین تلاش می کنیم در بودجه ۱۴۰۰ انعطاف بیشتری داشته باشیم و به اقتصاد محلی و توانمندی محلی هم توجه کنیم .جمعه بازار پروانه یکی از این موارد است که کسی برنامه ریزی دولتی و حکومتی برای آن نکرده است.

او در ادامه گفت: شاید یک نیاز  بود و مردم بخشی از  اوقات فراغت شان را در این بازار پر می کردند . این بازار با ظرفیت هایی شکل گرفته بود که خیلی مورد استفاده نبودند.

حناجی به تعطیلی پاساژ پروانه اشاره کرد و گفت: شرایط کرونایی در این اتفاق تاثیر داشت. از سوئی اگر می خواستیم پارکینگ پروانه را به پلاسکو اختصاص دهیم باید مقاوم سازی می شد. توافقی که برای مقاوم سازی پارکینگ پروانه صورت گرفت و با توجه به شرایط کرونایی فضای سربسته با تراکم زیاد نمی توانستیم داشته باشیم. چند نقطه به صاحبان این کسب و کارها پیشنهاد شد اما در نهایت تپه های عباس آباد مورد قبول واقع شد؛ در حالی که در تهران خیلی نقاط این را ظرفیت را دارند و امیدوارم  شرایط کرونایی تمام شود.

او ادامه داد: خیابان لشکر آباد اهواز یکی از جاذبه های  گردشگری این شهر شده است در حالی که در زمان جنگ آنقدر ناامن بود که کسی جرات نداشت آنجا برود. این نگاه یعنی توانمندسازی از طریق اقتصاد که هنر کم عارضه و پر بازده است و می تواند به اقتصاد کشور هم کمک کند.

شهردار تهران در پایان گفت: در جمعه بازار هم نگاه هم همین است ، نقاط دیگری در تهران در شرایط غیر کرونایی می تواند دوباره  مورد  استفاده قرار گیرد.

در پایان  مراسم پیروز حناچی شهردار تهران به همراه تعدادی از معاونان شهردار و تعدادی از اعضای شورای شهر از جمعه بازار پروانه بازدید کردند.

 

تیتر یک
  • تنفر کلوپ روسای جمهوری سابق از سنت شکنِ حرفه‌ای؛

    روسای جمهور پیشین یالات متحده، باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون پس از برگزاری مراسم آغاز به کار دولت جو…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید