بازار ملک در خط جدا کننده شمال و جنوب پایتحت

قیمت مسکن از انقلاب تا آزادی + جدول

کدخبر: 391970
اقتصادنیوز : ساکنان خیابان انقلاب تا آزادی بیشتر دانشجویان و کارمندانی هستند که بیشتر فعالیت های روزانه شان در مرکز شهر است ، قیمت آپارتمان در این محلات متفاوت است از متری 20 میلیون تومان و گاهی نیز املاک نوساز به 40 میلیون تومان هم می رسد .

به گزارش اقتصادنیوز ،خیابان انقلاب تا آزادی خط فرضی شهر تهران برای جدا سازی شمال و جنوب شهر از یک دیگر است، اما در این خیابان تاریخی قیمت ملک چگونه است؟

بررسی های میدانی اقتصاد نیوز نشان می دهد  قیمت مسکن در این خط فرضی که شهر را به دو نیمه شمالی و جنوبی می کند ،پایین تر از نرخ میانگین اعلام شده از سوی بانک مرکزی ( 27 میلیون و 390 هزار تومان ) است .

درفایل هایی که برای فروش در محلاتی که در خط خیابان انقلاب تا آزادی پیشنهاد شده اند از متری 16 میلیون تومان وجود دارد تا آپارتمانی نوساز که 41 میلیون قیمت گذاری شده است .

بیشتر آپارتمان های این راسته عمر بنای بالای 30 سال دارند ، اما در بیشتر آنها فروشنده اعلام کرده ملک را بازسازی کامل کرده است .. نکته قابل توجه وجود خانه های قدیمی در لیست فروش این مناطق است ، که فروشنده پیشنهاد استفاده برای کافه به خریدار داده است و در عکس هایی که از محوطه داخل خانه ضمیمه فایل فروش است نیز مشخص است فروشنده فعلی نیز با همان کاربری کافه از آن استفاده می کرده است .

این خانه های قدیمی معمولا از متری 45 تومان برای فروش گذاشته می شود . در خیابان جمالزاده ملکی 185 متری با همین موقعیت متری 81 میلیون برای فروش پیشنهاد شده است .

یکی دیگر از پیشنهادات فروشندگان خانه ها این راسته به خریداران کاربری خوابگاهی است . آپارتمانی 3 طبقه در خیابان انقلاب کل ملک را برای فروش گذاشته است و آن را مناسب برای خوابگاه دانشجویی و کارمندنی عنوان کرده است .

تعداد آپارتمان های کوچک در این محدوده هم کم نیست ، واحدهایی که کمی بیشتر از نرخ میانگین منطقه قیمت گذاری شده اند ودر بخش امتیازات ملک عنوان شده موقعیت ملک اداری است .

98_04_01_ncc_ta_enghelab_12_km_نقشه

در خیابان انقلاب در میان خانه های با قدمت بالای 14 سال آپارتمان هایی که فاقد آسانسور و پارکینگ هستند زیاد به چشم می آید . بیشتر آپارتمان های این محدوده بین متری 23 میلیون تا 35 میلیون تومان نرخ گذاری شده اند .

 

مسکن

 

 

بررسی قیمت مسکن در خیابان انقلاب تا نواب نشان می دهد ، فروشندگان در سال 97 زیر متری 10 میلیون برای املاک خود نرخ گذاری می کردند که میانگین قیمت ها در سال 98 در این منطقه به 20 میلیون می رسد . سال 98 برای بازار ملک در این محدوده سال بی نوسانی بوده و کل سال میانگین قیمتی 20 میلیون را تجربه کرده است .اما در سال 99 قیمت ها ماه به ماه افزایش پیدا کرده که این افزایش در تابستان و اوایل پاییز اوج می گیرد و به 40 میلیون تومان هم می رسد .

محله-آزادی-تهران-1

یکی از محلاتی که دراین محدوده کمی بیش از سایر محلات قیمت گذاری می شود ، خیابان جمالزاده است .قیمت ملک در خیابان جمالزاده شمالی با جنوبی تفاوت 8 تا 12 میلیونی تومانی دارد .  این محدوده هم بیشتر املاک کاربری اداری و آموزشی دارد .

در جمالزاده جنوبی آپارتمانی 120 متری که قدمت بنای آن 30 سال است و بدون پارکینگ و انباری و در طبقه سوم ، متری 15 میلیون و 800 هزار تومان برای فروش پیشنهاد شده است . در جمالزاده جنوبی نرخ آپارتمان های نوساز از33 میلیون تومان پیشنهاد شده است .

 

مسکن

 

خیابان کاوه ، اوستا ، نو فلاح برخی از محلات معروف امتداد خیابان انقلاب و آزادی هستند . در این محلات آپارتمان های میانسال از متر 27 میلیون پیشنهاد فروش شده اند و آپارتمان های نوساز هم در محدوده قیمتی متری 35 میلیون تومان هستند .

مسکن

یکی از ویژگی های سکونت در این محلات دسترسی های مطلوب به ناوگان حمل و نقل عمومی از مترو تا اتوبوس های تندرو است . یکی از ایستگاه های اتوبوس تندرو درمسیر انقلاب تا آزادی به نام دامپزشکی است . آپارتمان های این محدوه نسبت به سایر محلات نرخ پایین تری دارند و از متری 16 میلیون تومان پیشنهاد فروش شده اند .

مسکن

استاد معین یکی از محلاتی است که در خط انقلاب به آزادی قرار دارد و به بسیاری از خانه اولی ها پیشنهاد می شود اولین خانه خود را در این محله خریداری کنند . برای صاحب خانه شدن در این محله نسبت به سایر محلات این منطقه نقدینگی کم تری لازم است . برای خانه شما همیشه مستاجر پیدا می شود .

مسکن

در خیابان های نزدیک به میدان آزادی تعداد فایل های فروش در سایت های اینترنتی کم تر به چشم می آید دو فایل نوساز در میان فایل های فروش که طی دو سه روز اخیر ،آگهی شده اند متری 21 میلیون و متری 29 میلیون و 500 هزار از سوی فروشنده پیشنهاد شده اند .

مسکن

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما