حق شناس خطاب به معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مطرح کرد :‌

سری که درد نمی کند دستمال نمی بندند / در کشور ما تبعیض نژادی موضوعیت نداشت

کدخبر: 403667
اقتصادنیوز :‌رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا تاکید کرد: بخشنامه پرهیز از استفاده حاجی فیروز باید پس گرفته می‎شد. شهرداری باید بداند کجا نشسته است و وارد سیاست گذاری نشود. این بخشنامه را اصلاح کنید.

به گزارش اقتصادنیو ز، محمدجواد حق ‎شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورا در واکنش به گزارش محمدرضا جوادی یگانه معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در خصوص اقدامات انجام شده در نوروز سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: ضمن تبریک سال نو و تشکر از شهرداری تهران که در روزهایی که شهر درگیر کرونا بود ساعات مفرحی رو برای شهروندان ایجاد کردند، سپاسگزاری می‎کنم .

حق شناس ادامه داد: اما نکته ای را در نظر دارم و آن اینست که شأن سیاست‎گذاری مربوط به شوراست و شأن عمل مربوط شهرداری است. قطعا به یاد داریم در این دوره برای اولین بار نوروز خوانی را از درب شورای شهر آغاز کردیم و شهرداری نیز که در دوره آقای نجفی و هم آقای افشانی و هم حناچی تلاش کردند نوروز و شادی را بعنوان یک مسئله جدی و اصلی در میان شهروندان دنبال کنند. امسال نیز شاهد برنامه‎ های ارزشمندی در پارک‎ها، بوستان‎ها و میادین بودیم. بخصوص که حضور موسیقی اقوام، در تهران و شهرستان‎ها به شدت مورد استقبال قرار گرفت .

او افزود: متاسفانه یک رویکرد نادرست و نابجا با بخشنامه‎ای که جناب آقای جوادی ارائه کرده‎ اند شکل گرفت و موضوعی که در کشور و شهر ما هیچ وقت موضوعیت نداشته است مطرح شده است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا تشریح کرد: در طول چند هزار سال از تاریخ نوروز در کشور ما می‎گذرد و نمادهایی مثل، سیزده به‎در، چهارشنبه‎سوری و حاجی فیروز و مواردی از این دست جزء سنت‎ها و فضاهایی است که بخشنامه پذیر نیست. تبعیض نژادی و نژادپرستی مسئله غرب است و این تبعیض نژادی درغرب، امریکا، فرانسه و انگلستان وجود دارد و آن‎ها افتخارشان این که که سال‎هاست چهره ‎های ارزشمندشام در رابطه با احقاق حقوق سیاهان تلاش می‎کنند. اما در ایران هیچ گاه مسئله نژادی وجود نداشته است.

او افزود: اینکه خودمان سری که درد نمی‎کند را دستمال ببندیم و در دام رسانه حقوق بگیر سعودی بیفتیم بسیار نگران کننده است. این بخشنامه باید پس گرفته می‎شد. شهرداری باید بداند کجا نشسته است و وارد سیاست گذاری نشود. خواهش می‎کنم این بخشنامه را اصلاح کنید و اگر موردی بود از کمیسیون فرهنگی و شورای شهر نظر بگیرید.

 

تیتر یک
  • پیش بینی وضعیت بورس در آخرین هفته فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: شاخص کل بورس در هفته اخیر ۶ هزار و ۷۱۹ واحد افت کرد و شاهد تداوم بازدهی منفی بورس بودیم. آیا این روند در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما