نرجس سلیمانی به کدام کمیسیون رفت؟

آخرین تغییرات کمیسیون های شورای شهر تهران

کدخبر: 436420
اقتصادنیوز : ترکیب نهایی اعضای کمیسیون های شورای شهر تهران مشخص شد .

به گزارش اقتصادنیوز ، شش جلسه از جلسات علنی شورای شهر تهران گذشته است اما هنوز ترکیب کمیسیون های شورای شهر مشخص نشده این درحالی است که  نمایندگان شورای ششم در شوراهای شهرستان و استان ، کمیسیون های ماده 100 و ... مشخص شده اند .

تشکیل نشدن کمیسیون های اصلی شورای شهر تهران تاکنون 2 بار موضوع تذکر اعضا به هیات رییسه شوری شهر تهران بوده است . یکشتبه هفته گذشته این موضوع در دستور کار شورا قرار گرفت اما ارائه گزارش توسط معاونت  هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران طولانی شد و زمان به بررسی این دستورجلسه نرسید . 

روز سه شنبه نیز به دلیل کسالت مهدی چمران این موضوع از دستورجلسه خارج شد . به نظر می آید طولانی شدن این روند مهره چینی برای به دست آوردن بیشتر ریاست کمیسیون ها توسط دسته های سیاسی داخل شوراها هستند . به نظر می آید سهم مدیران سابق شهرداری یا همان اعضای نزدیک به محمد باقر قالیباف یک کمیسیون باشد.

 اعضای نزدیک به محسن پیرهادی نیز ریاست یکی از کمیسیون های اصلی را به دست خواهند گرفت . به نظر می آید چالش اصلی ریاست کمیسیون برنامه و بودجه است که حبیب کاشانی عضو نزدیک به چمران داوطلب حضور در این کمیسیون است ، احمد صادقی یکی از جدی ترین گزینه های ریاست این کمیسیون است و ناصر امانی هم  می تواند یکی از گزینه های داوطلب برای ریاست کمیسیون برنامه و بودجه باشد . اخبار غیر رسمی از احتمال ریاست مهدی عباسی بر کمیسیون معماری و شهرسازی دارد .  در جلسه هم اندیشی امروز اعضای شورای شهر تهران که به دلیل کسالت چمران بدون حضور وی برگزار شد سرانجام ترکیب اعضای کمیسیون های شورای شهر تهران برای رای گیری نهایی مشخص شد .

 

براساس آخرین لیست برای کمیسیون برنامه و بودجه:

1. کاشانی

2. امانی

3. صادقی 

4. آخوندی 

5. مظفر  کاندید شده اند . تا هفته گذشته ریاست احمد صادقی در این کمیسیون قطعی به نظر می رسید اما با توجه به تغییر ترکیب این کمیسیون احتمال تغییر ریاست آن هم دور از ذهن نیست . 

معماری و شهرسازی:

1.  چمران

2. شربیانی 

3. عباسی 

که در این کمیسیون نیز به نظر می اید عباسی ریاست کمیسیون را عهده دار شود . 

خدمات شهری:

1. پیرهادی 

2. بابایی

3.  نجفی

که ریاست پیرهادی در این کمیسیون بیش از سایر گزینه هاست . 

فرهنگی اجتماعی:

1. شمس احسان 

2. معدنی پور

3. علوی

4. نادعلی

حمل و نقل و ترافیک:

1. تشکری هاشمی

2. قائمی

3. حاج آقای آقامیری 

ریاست این کمیسیون را تشکری هاشمی به عهده می گیرد . 

نظارت و حقوقی:

1. سروری

2. اقراریان 

3. سلیمانی

 

تیتر یک
  • اتحادهای جدید به مثابه ابزار اعمال قدرت آمریکا در جهان

    ترک خاک افغانستان، تاکید بر هدف محوری مهار چین، و در اولویت قرار گرفتن اتحاد‌های قدیمی آنگلوساکسونی در برابر اتحاد‌های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما