جزییات جدید از طرح جهش تولید مسکن از زبان وزیر

کدخبر: 452445
در طرح جهش تولید مسکن، زمین به‌صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از تسنیم، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی در شورای راه و شهرسازی استان سمنان اظهار داشت: 400 میلیاردتومان سهم استان سمنان از ردیف بودجه‌های استانی در حوزه حمل‌ونقل است که بخشی توسط وزارت راه و شهرسازی و بخشی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی پرداخت می‌شود. این رقم جدای از اعتبارات ملی در بودجه است.

وی اضافه کرد: در کل کشور در حوزه حمل‌ونقل دچار عقب‌ماندگی‌های جدی هستیم که امیدواریم در دولت سیزدهم بتوانیم گام‌های مؤثری جهت بهبود این وضعیت برداریم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موضوع مسکن به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اساسی این روزهای مردم نیز گفت: حجم قابل‌توجهی از سبد هزینه خانوار صرف مسکن می‌شود و با توجه به پیگیری و حمایت رئیس‌جمهور و دولت در موضوع مسکن فرصت خوبی برای کشور فراهم‌شده است.

قاسمی با بیان اینکه در طرح جهش تولید مسکن، زمین به‌صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، تصریح کرد: این در حالی است که در بعضی از شهرها بین 30 تا 40 درصد هزینه‌ها مربوط به مسکن است.

وی با بیان اینکه براساس قانون جهش تولید مسکن، مالکیت زمین‌های دولتی نیز به وزارت راه و شهرسازی جهت ساخت مسکن منتقل می‌شود، اضافه کرد: همچنین مطابق با این قانون در شهرهایی که به هر دلیل زمین تحت تملک دولت وجود ندارد؛ باید در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد. همچنین بر اساس آن، هزینه خدمات پروانه کار و نظام‌مهندسی توسط وزارت راه و شهرسازی پرداخت می‌شود.

قاسمی با بیان اینکه تسهیلات قانون جهش مسکن به بانک‌ها ابلاغ‌شده است، عنوان کرد: 360 هزار میلیارد در سال رقم تسهیلاتی است که برای اجرای این قانون در نظر گرفته‌شده که هرساله با توجه به نرخ تورم افزایش خواهد داشت. همچنین در روستاها سقف ساخت مسکن 250 میلیون، در شهرستان‌ها به ازای هر واحد 350 میلیون و در مراکز استان 400 میلیون تومان است.‌‌

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما