آخرین مهلت واریز وجه برای مسکن ملی

کدخبر: 372596
اقتصادنیوز :‌بر اساس اعلام شورای مسکن استان تهران، آخرین مهلت تکمیل پرونده و واریز وجه برای طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران ۱۰ آذرماه خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، متقاضیان بدحساب واحدهای مسکن ملی تا حذف کامل فاصله چندانی ندارند. به گفته محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی کسانی که پیامک دریافت کرده اند تا پایان مهرماه برای واریز وجه فرصت داشته اند اما به کسانی که پیامک دریافت نکرده اند مهلت بیشتری داده شده است. متقاضیانی که تاکنون هیچگونه پیامکی جهت انجام امور بعدی دریافت نکرده اند، باید هرچه سریعتر از مراجع ذیربط (محل ثبت نام طرح اقدام ملی تولید مسکن) پیگیر کارهای ادامه ثبت نام و واریز وجه باشند.

در این بین تکلیف استان تهران مشخص شد. یکی از مصوبات هشتاد و دومین جلسه شورای مسکن استان تهران، تعیین تکلیف نهایی متقاضیان اقدام ملی طبق اعلام استاندار تهران بود که تا دهم آذرماه سال جاری باید وضعیت مشخص شود. به این شکل که براساس این تصمیم و اعلام محسنی بندپی، استاندار بعد از تاریخ ذکر شده اگر متقاضیان واریز وجه نداشته باشند و مراحل تکمیل پرونده خودشان را طی نکرده باشند، دیگر امکان استفاده از این امتیاز برای آن ها در همه پروژه های استان تهران وجود نخواهد داشت.

در کل کشور با نزدیک شدن به پایان مهلت واریز وجه برای طرح اقدام ملی مسکن، تعداد کسانی که افتتاح حساب داشتند افزایش یافته و طبق آخرین آماری که بانک مسکن ارایه داده ۱۵۱ هزار و ۴۰۵ نفر از واجدان شرایط طرح اقدام ملی مسکن در بانک، افتتاح حساب کردند که البته ۹۲ هزار و ۸۹۴ نفر پول واریز کرده اند. این تعداد تا روز ۱۷ اردیبهشت ماه ۶۵ هزار نفر بود.

به نظر می رسد با وجود اخطارهای متعدد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ضرورت افتتاح حساب و واریز وجه، برخی متقاضیان مسکن ملی همانند طرح مسکن مهر این موضوع را جدی نگرفته اند.

با وجود آنکه متقاضیان واجد شرایط تمایل چندانی به پرداخت پول برای مسکن ملی نشان نمی دهند، بازار خرید و فروش امتیاز این واحدها البته به شکل زیرپوستی و غیرقانونی داغ است. اگرچه بعضی از آگهی های فروش مسکن ملی در سایتهای اینترنتی به دلیل غیرقانونی بودن حذف می شود اما بررسیهای میدانی نشان می دهد که خرید و فروش جریان دارد. مبالغی بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هم برای این امتیاز تعیین می شود. در بعضی آگهی ها حتی جزئیات آپارتمان مورد معامله مثل متراژ واحد، تعداد اتاقها، قیمت هر متر مربع و دیگر ویژگیها درج شده است. با این حال وزارت راه و شهرسازی هشدار داده که با متخلفان برخورد و واحد مسکونی مورد معامله را سلب امتیاز می کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما