کدخبر: ۱۰۳۹۷۸ لینک کوتاه

صادرات پکیج های شوفاژ ایرانی به اروپا

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از صادرات پکیج دیواری تولید ایران به کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی خبر داد.

فارس نوشت:

حبیب‌الله انصاری با بیان اینکه بررسی روند تولید پکیج‌های شوفاژ دیواری در 10 سال اخیر از رشد و افزایش تولید در این بخش حکایت دارد، افزود: کارخانه‌های تولیدی این صنعت در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری مناسبی در زمینه تحقیق و توسعه انجام داده‌اند تا بتوانند پاسخگوی نیاز بازار تقاضا در داخل و در کنار آن، در بازار جهانی باشند.

به گفته او، افزایش تولید پکیج‌های دیواری در ایران همراه با رشد تقاضای مصرف‌کنندگان ایرانی صورت گرفته تا آنجا که با تامین نیاز داخل تا حد زیادی جلوی واردات این محصولات به کشور گرفته شد.

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی تصریح کرد: در شرایطی که در سطح کلان اقتصاد کشور، موضوع حمایت از تولید داخلی مطرح است، برخی با شایعه پراکنی، قصد تخریب محصولات با کیفیت ایرانی را دارند در حالی که پکیج‌های گرمایشی ساخت داخل علاوه بر گواهی استاندارد ایران، به آخرین متدهای استاندارد اروپا نیز دست پیدا کرده‌ و شاهد صادرات تولیدات ایرانی به بازار اروپا هستیم.

او خاطرنشان کرد: حتی سازمان‌های استاندارد اروپایی نیز در این زمینه تاکنون هیچ نوع گزارشی مبنی بر اینکه پکیج‌های دیواری ممکن است برای سلامتی خطرآفرین باشد، ارائه نکرده‌اند.